Słynny niebieski prochowiec

buschka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mieszka | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Cohen to jest piosenkarz, którego słuchałam od skrzata. Nie wiem jak rodzice we wczesnych osiemdziesiątych zapyziałych latach wytrzepali, skombinowali, zdobyli te nagrania. Nawet nie pamiętam czy to było na płycie czy już kasecie. "Suzzanne', "You Know Who I Am", "Sister's of Mercy", "Diamonds in the Mine" i "Hallelujah", a potem jeszcze rewelacyjny album "I'm Your Man". A potem już kasety można było kupować i zarzynać do bólu.
I tak jednak sobie myślę, że poszperam i znajdę wydanie wierszy Cohena po angielsku, bo jednak w tym języku go czuje lepiej. Może nie wszytko zrozumiem, ale melodia wiersza zostanie.

przeczytane - po raz któryś i któryś i któryś. I jest czwarta nad ranem - a ja czytam znów i znów i znów.

| 2016-11-19
chuj | 2016-08-27