En toutes libertés
83-7180-179-3
Danielle Mitterrand, wojna
Pistacia

1939-1940: dziwna wojna... Mam czternaście lat. Serce tłucze się w piersi... - tak zaczyna sie opowieść Danielle Mitterrand. Rozterki dorastającej dziewczyny rychło muszą ustąpić pod naporem wydarzeń wszechpotężnej, strasznej wojny. Danielle angażuje się w działalność rodziców w ruchu oporu, przygotowuje się do matury, spotyka fascynującego mężczyznę - François'a Mitterranda. Radość dni...

Radość dni wyzwolenia przyspiesza ich ślub. Danielle Mitterrand opowiada o swoim życiu młodej matki, a potem - pierwszej damy Francji, o losach kobiety, która związała się na dobre i złe z wybitnym politykiem, o marzeniach i ideałach, którym pragnęła być wierna, o wspólnych tryumfach i porażkach, o spotkaniach ze świadkami i twórcami historii ostatnich kilkudziesięciu lat, a także o walce, którą podjęła, stając na czele France-Libertés, fundacji zajmującej się działalnością humanitarną.

[opis wydawcy]

mariola | 2016-09-30