83-7180-206-4
Pistacia

Biografia jednego z najwybitniejszych kompozytorów XIX wieku. Jego dzieła ("Opowieści Hoffmana", "Wielka księżna") do tej pory zajmują poczesne miejsce w repertuarach największych teatrów świata. Ta książka to jednak nie tylko portret znanego twórcy operetek, lecz przede wszystkim opis czasów, w których żył. Lucjan Kydryński niezwykle ciekawie i z wielką znajomością rzeczy wprowadza nas w barwny świat dziewiętnastowiecznego Paryża, z jego gwarnymi placami, zatłoczonymi kafejkami i gorączkową atmosferą bulwarów.

tombi143 | 2013-05-30
Przeczytana: 2000 rok