Dzieje Polski

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Publikacja w oryginalny sposób łączy wykres chronologiczny z konwencjonalnym wykładem, dlatego też pozwala Czytelnikowi osadzić we właściwym czasie wydarzenia o rozmaitym znaczeniu z przeszłości Polski. Historia, kultura, geografia polityczna naszego kraju zostały przedstawione przejrzyście i przystępnie. Poszczególne strony zawierają, opatrzone datami, krótkie informacje dotyczące ludzi, spraw i faktów, ułożone w tematyczne ścieżki. Dzięki temu dzieje Polski przedstawione zostały w formie sekwencji chronologicznych, tworzących ciąg wydarzeń. Znajdują się bardziej rozbudowane materiały poświęcone wybranym szerszym kwestiom albo wydarzeniom z danej epoki, ilustrowane rycinami i fotografiami. Wszystkie informacje na stronach z wykresem chronologicznym zostały pogrupowane i oznaczone odpowiednimi kolorami w następujące ścieżki: Kultura i dziedzictwo kulturowe, Życie codzienne, Obyczaje, Sport, Turystyka, Bitwy, Kampanie, Konflikty zbrojne, Ustrój, Prawo, Życie gospodarcze, Ludzie epoki. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

rybka | 2016-01-10
| 2015-08-17