II wojna światowa. Kompendium

Wydawnictwo: Bellona
historia
vvvv

Obszerne kompendium poświęcone całości zagadnień związanych z II wojną światowa od przygotowań Hitlera do inwazji na Polskę i Europę aż do kapitulacji Berlina i zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Publikacja bogato ilustrowana, przystępnie i wyczerpująco omawia przebieg tego największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata.

Fantasy-Bestiarium | 2017-03-12

„II wojna światowa. Kompendium” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy z zakresu tematyki II wojny światowej. Bogusław Brodecki spisał się znakomicie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i jak najbardziej godną uwagi. Książka poświęcona jest w całości zagadnieniom związanym z tą straszliwą i bestialską wojną, która pochłonęła wiele milinów niewinnych ofiar. Autor spisał skrupulatnie zagadnienia zaczynające się od dokładnych przygotowań Hitlera i inwazji na Polskę, a później całą Europę aż do dramatycznej kapitulacji III Rzeszy. Publikacja jest bogato ilustrowana, obrazowo ukazując ten jeden z najkrwawszych konfliktów w dziejach współczesnego świata.

To obszerne kompendium jest kompletnym zbiorem działań wojennych, uzbrojenia oraz zagrywek politycznych, które miały miejsce podczas tego brutalnego konfliktu. Realistyczne ilustracje przykuwają uwagę czytelnika swoją drobiazgowością i szczegółowością, stając się mocną stroną tej pozycji. Książka wciąga w realia II wojny światowej,...

Adrian | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent, 2017
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Wbrew obietnicom nie jest to kompendium, a jedynie opis wybranych wydarzeń - głównie tych, które dotyczyły w jakiś sposób Polski. Autor poświęca dużo miejsca opisom życia w okupowanej Polsce, działaniom rządu na emigracji czy działaniom Niemiec tudzież Związku Radzickiego. Pomija zaś niemal zupełnie wydarzenia związane z Japonią czy Afryką.

Od czasu do czasu w oczy kole również sposób budowania zdań. Nasuwa się myśl, że nie każda ze stron przeszła przez właściwą korektę. Bywa również, iż całe strony wypełnia informacja na temat biorących w bitwie brygad oraz ich dowodzących, szczegółów tych jest wręcz za dużo. Innym zaś razem informacji tego typu zupełnie brak. Smuci również niemal zupełny brak map obrazujących działania wojenne czy sytuację w Europie.

Po lekturze w głowie zostaje wiele pytań, na których odpowiedzi szukać należy jednak gdzie indziej.

Paulina | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Nie najgorsze kompendium wiedzy o II wojnie światowej. Mnóstwo informacji o Polsce i polskich żołnierzach, marginalnie zostały potraktowane fronty wojenne w Afryce, czy USA. Jednak mi to nie przeszkadzało. Przeczytałam wiele książek o II wojnie światowej i zapewne przeczytam jeszcze ich sporo. Tą pozycję polecam niewymagającym.

bjmarchew | 2018-01-28
BARTEK | 2017-01-08