Polska. Dzieje, mapy, kalendarium.

Wydawnictwo: Bellona
historia, Polska, mapy, kalendarium
historia

Publikacja obejmuje dzieje Polski od Mieszka I do czasów najnowszych, bogato ilustrowane, opatrzone licznymi mapami i kalendarium. Staraliśmy się, zgodnie z duchem czasu, nie ograniczać tematyki do tradycyjnego opisu dziejów politycznych czy gospodarczych, ale potraktowaliśmy ja jak najbardziej kompleksowo. Stąd fragmenty poświęcone geografii politycznej i historycznej, opisy najbardziej...

Staraliśmy się, zgodnie z duchem czasu, nie ograniczać tematyki do tradycyjnego opisu dziejów politycznych czy gospodarczych, ale potraktowaliśmy ja jak najbardziej kompleksowo. Stąd fragmenty poświęcone geografii politycznej i historycznej, opisy najbardziej znanych zabytków. Niewątpliwie najbardziej oryginalna częścią dzieła jest chronologiczny wykres porównawczy dziejów Polski. O tym, jak się nim posługiwać, informuje instrukcja zmieszczona wewnątrz publikacji, w sąsiedztwie tego wykresu.

Nie zamierzamy wyważać otwartych drzwi i formułować nowych sądów w odniesieniu do historii ojczystej, nie chcemy deprecjonować przyjętych ustaleń, daleka jest też nam intencja wszelkich przewartościowań - w tego rodzaju dziele nie ma miejsca na takie posunięcia. Jeżeli wartość poznawcza zostanie oceniona pozytywnie przez Czytelników, to oznacza, że osiągnęliśmy cele, jakie sobie postawiliśmy.

źródło opisu: www.bellona.pl

źródło okładki: www.bellona.pl