5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7469-793-4
Wacław Solski
Pistacia

Moje wspomnienia, wydane po raz pierwszy nakładem Instytutu Literackiego w Paryżu w 1977 roku, są bodaj najgłośniejszą pozycją w dorobku Wacława Solskiego, polskiego pisarza emigracyjnego od lat powojennych mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Autor opisuje w nich swoją młodość, od spędzonego w Łodzi dzieciństwa, poprzez podjęcie działalności w młodzieżowej organizacji socjaldemokratycznej w Mińsku, aż do czasu gdy pod koniec lat dwudziestych, przebywając w Berlinie, zerwał z ruchem komunistycznym.

Moje wspomnienia to bardzo szczery obraz burzliwej młodości, która była zaledwie wstępem do fascynującego życiorysu kosmopolity, pisarza i dziennikarza, ale którą sam autor uważa za najważniejszy okres w swoim życiu.

[opis wydawcy]

DonLewski | 2014-04-20

Całkiem, całkiem. Krótko mówiąc, czyta się przyjemnie. Człowiek, wierzący niegdyś gorąco w ideały komunizmu, podejmuje się powrotu do przeszłości, tak by przedstawić, jak doszło do tego, że zwykły mieszczanin stał się marzycielem działającym na rzecz tego złowrogiego systemu, a z czasem, odkrywając sekrety brudnej polityki i toczącej się między komunistami gry, odwrócił się od niego.

tombi143 | 2013-10-15
Przeczytana: 08 listopada 2013