Grunwald pole chwały

978-83-7634-044-9
Bitwy, Grunwald, 1410
historia
Hekate

Wspaniale zilustrowana opowieść o najsłynniejszej bitwie w dziejach Polski. Przedstawia nie tylko polityczne i militarne kulisy Grunwaldu oraz historiograficzny spór wokół problemu jego znaczenia dla losów Królestwa Polskiego. Szczegółowo omawia literacką i malarską wizję bitwy w dziełach Henryka Sienkiewicza i Jana Matejki, obficie sięgając do cytatów z "Krzyżaków" i roztrząsając detale z płótna "Bitwa pod Grunwaldem"

Adrian | 2012-07-22
Frogeryl33 | 2013-11-17