Misja specjalna

Rebis
2008-04-11
2008-04-11
Norbert Radomski
Hitler misja papież zamach watykan

Ciekawa, fabularyzowana książka popularnonaukowa, dotycząca spisku Hitlera i Himmlera, mającego na celu porwanie ówczesnego papieża, Piusa XII, i zagarnięcie skarbów Watykanu. Książka, która spokojnie mogłaby wyjść spod pióra Bogusława Wołoszańskiego - Dan Kurzman stosuje bardzo podobny styl.

Książka jest świetna, sam plan ataku na papieża to tylko szczegół. Autor skupia się głównie na tle, kiedy ma się to stać. Dla jednych to wada, ale dla mnie jest to plus. Pokazuje nam to konsekwencje każdej decyzji, zarówno Papieża, Hitlera czy Wolfa.
Książka broni Piusa XII, dla mnie to duży plus, bo sam uważam że Papież jest niesłusznie nazwany ,,Papieżem Hitlera".

Doceniam ilość pracy jaką autor włożył w napisanie tej książki, lecz jako Polaka denerwuje mnie fakt pomijania ofiar polskich jakie miały miejsce podczas Holocaustu. Autor nie wspomniał o tym fakcie ani razu. Poza tym wychwytując pewne fragmenty można zobaczyć co kiedyś i obecnie dla kościoła liczyło i liczy się najbardziej.

• Historyczne
  • 2015
  • 1
  • Wojna

Dodaj cytat z książki Misja specjalna