Podwodny zabójca

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Kurt Austin (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
White Death
8324112065
totfla

Kolejne przygody Kurta Austina z NUMA. Próba wyjaśnienia zagadkowej kolizji statku ekologów i duńskiego krążownika prowadzi do odkrycia tajnej bazy międzynarodowej korporacji i szokującego projektu, który może oznaczać zagładę oceanów...

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

gwiazdka | 2015-09-27
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2015

„Podwodny zabójca" wydaje mi się jedną ze słabszych książek o Kurcie Austinie. Początek powieści lekko mnie nudził, potem na szczęście akcja ruszyła, pojawiły się tajemnice, a pod koniec to już była typowa książka Cuslera, gdzie źli otrzymują słuszne, chociaż nie zawsze humanitarne, kary, a dobrzy wychodzą z opresji w jednym, najwyżej lekko uszkodzonym, kawałku. I oczywiście mamy piękną kobietę i patetyczny opis: wziął ją w ramiona. Moim zdaniem C. Cussler powinien darować sobie opisy scen męsko- damskich, mam wrażenie, że kiedy porusza ten temat sam czuje się lekko zawstydzony stąd ten patos.

Książka jest lekko poniżej poziomu, mimo to czyta się szybko i dość przyjemnie.

Cussler jak zwykle trzyma poziom; tak jest i w tej książce. Tym razem spotykamy się z jego drugim zestawem bohaterów pracujących dla NUMA, czyli Kurtem Austinem i Joe Zavala. Książka nie odbiega w żadnym stopniu od tego, czego można się po autorze spodziewać na podstawie innych jego pozycji. Przez cały czas trzyma w napięciu i choć jak zwykle wiadomo, że wszystko dobrze się skończy, to jednak nie potrafimy przewidzieć, co się stanie za chwilę. Czytadło na długie wieczory doskonałe. No, może nie takie długie wieczory, bo książkę czyta się jednym tchem. :)

Dobra powieść sensacyjna.

sibidilla | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Niejedną książkę tego autora przeczytałam i muszę napisać, że kolejny raz czytanie jego lektury sprawiło mi ogromną frajdę. Dialogi śmieszne, postacie barwne, akcja w napięciu przez cały czas, a do tego trochę historii.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2011 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

Ageszi | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Kolejna pozycja Cussler'a, która prowadzi czytelnika przez przygody Austina Kurta. Akcja wartka, dobrze i szybko czyta się tą pozycję.W tej powieści główny bohater przez środek Waszyngtonu ucieka na psim zaprzęgu przed bezwzględnym zabójcą, uwodzi piękną panią prawnik i oczywiście ratuje świat przed śmiertelnym zagrożeniem. Co tu dużo pisać, kolejna dobra powieść Cussler'a :)

eliss | 2016-11-17
Na półkach: 2016, Przeczytane