Jak żyć z neurotycznym kotem

Tłumaczenie: Anna Dorota Kamińska
Wydawnictwo: Świat Książki
How to live with a neurotic Cat
koty
flora i fauna

„Bóg stworzył puszysty kłębek, który z braku lepszego pomysłu nazwał Kotem. Przyjrzał się Swemu dziełu i pokręcił głową. To nie było dokładnie to, co zamyślił. Uniósł stworzenie wysoko w powietrze, a ono zwisło bezwładnie z Jego dłoni. Wypuścił je z ręki, a ono plasnęło o ziemię i rozpłaszczyło się niczym naleśnik. Kiedy Bóg skrzyżował przednie łapy kota na jego piersiach, a tylne splótł w...

Uniósł stworzenie wysoko w powietrze, a ono zwisło bezwładnie z Jego dłoni. Wypuścił je z ręki, a ono plasnęło o ziemię i rozpłaszczyło się niczym naleśnik. Kiedy Bóg skrzyżował przednie łapy kota na jego piersiach, a tylne splótł w pozycję lotosu, stworzenie nawet nie drgnęło.
Zaciekawiony Bóg przewracał kota z boku na bok, rozciągając jego ciało tak, że stało się prawie dwa razy dłuższe. Potem zwinął je w małą kulkę, skręcając, zginając i ugniatając. Stworzenie nawet nie otworzyło oczu.
Bóg podrapał się po brodzie z niedowierzaniem. Nie był pewien, czy ma się śmiać, czy płakać. Wiedział, oczywiście, że to, co właśnie stworzył, trudno zaliczyć do cudów.
Ale nie miał już czasu na żadne zmiany - ostateczny termin siedmiu dni był tuż-tuż.
– No trudno. – Wzruszył ramionami. – Nie wszystko zawsze musi się udać.
Kot, nie poświęcając ani chwili uwagi swemu pojawieniu się na ziemi, zwinął się w kłębek i znowu zasnął.”

Ewelina_Szłapa | 2019-08-12

Genialna w swojej prostocie satyra na koci charakter.
Przejrzysta budowa, liczne obrazki, punktowanie i inne bajery graficzne sprawiają, że czyta się ją niezwykle szybko i przyjemnie (mnie to zajęło niecałe półtorej godziny; tylko dlatego, że w niektórych momentach płakałam ze śmiechu w busie).
Każdy, kto kiedykolwiek posiadał kota znajdzie tu opis przynajmniej jednej z cech swojego ulubieńca. Jeśli ktoś jeszcze nie zaprzyjaźnił się z tymi futrzastymi stworzonkami powinien obowiązkowo solidnie się do tego przygotować, m. in. poprzez zapoznanie się z tym dziełem. Uwaga: to satyra - proszę mocno przymrużyć oko na niektóre informacje.
To jedna z nielicznych pozycji, po którą mogą sięgnąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Nastolatki też mają ubaw (sprawdzałam na bratanicach ciotecznych).
Tak więc, drodzy kociarze, pora przyszykować Wymarzone Łoże, Kawior z Bieługi, Suflet z Łososia oraz telewizję z programami kulinarnymi dla swego ulubieńca. I pamiętajcie: wodę lubią kaczki, nie koty...

fynfeuro | 2019-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2019

Za humor 7 punktów, za wymuszenie tych żartów 1 punkt, za treść zero. Średnia tak ładna wyszła.

Goldie | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Króciutka i ze względu na wiele obrazków, migiem się czyta. Ale też nie taki cel tej książeczki, żeby czytać dogłębnie, tylko żeby rozbawić i pokiwać z głową ze zrozumieniem albo westchnieniem "to tak jak mój!". A ten cel spełnia całkowicie :).

Anna | 2018-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2018

Książka (?) generalnie mi się nie podobała.
To krótki opis kociego życia, kocich przyzwyczajeń i zachowań. Tylko dlaczego te zachowania są neurotyczne - to nadal nie wiem...

książek: 2077
skarbka78 | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, Koty, 2018
Przeczytana: 06 lutego 2018

Czytelnik szukający merytorycznej wiedzy, pomocnych wskazówek, rad, niestety takich w tej książce nie znajdzie. Ocenę 7/10 przyznałam tylko i wyłącznie za podejście do tematu z ogromnym poczuciem humoru i fajne ilustracje.

o77 | 2017-10-06
Przeczytana: 05 października 2017

Ani to dobrze napisane, ani dobrze narysowane, ani zabawne (poza kilkoma zdaniami). No chyba, że kogoś śmieszą teksty w stylu "najlepiej rzucić w kota książką telefoniczną", "nadepnij kota na ogon i sprawdź jak wysoko skoczy". Jedyną zaletą tej książeczki jest jej długość - w sam raz na jedną wizytę w toalecie. Tam też to "dzieło" proponuję zostawić.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy mieszkają pod jednym dachem z kotem. Wzbudza salwy śmiechu i pozwala lepiej zrozumieć futrzaka. Polecam.

lew_kanapowy | 2017-01-13
Przeczytana: 01 stycznia 2017

"Największym darem kota dla właściciela jest fakt, że użycza mu swojej obecności. To powinno być więcej niż dość."

Ta niewielka pozycja, w wielu miejscach ozdobiona odciskami kocich łapek, jest właściwie broszurką informacyjną dla właścicieli mruczących czworonogów, dotyczącą postępowania z neurotycznym pupilem.
Z lektury dowiemy się co tak właściwie wpędziło naszego kota w chorobę nerwową i czy koty już rodzą się neurotykami (nie, ale zostają nimi już w pierwszych minutach życia), nauczymy się jak karmić swojego futrzanego współlokatora i w jaki sposób dostarczać mu rozrywki. Znajdziemy również kilka przydatnych sposobów na tresurę i wskazówki dotyczące wspólnej domowej terapii.
Ta pozycja pozwoli nam (nareszcie!) choć trochę zrozumieć kocie spojrzenie na świat.

Chociaż moje koty nie zdradzają wszystkich opisanych przez autora zachowań (a może po prostu dobrze się z tym kryją), jak na przykład oglądanie telewizji, czy wygrzebywanie jedzenia z kosza na śmieci (fuj, to byłoby...

Karolina | 2016-07-08

Bardzo dobra książka. Napisana z "jajami", można się pośmiać :). Książka na godzinę, czyta się ją jednym tchem, jest w niej dużo śmiesznych obrazków. Polecam również książkę pt. "Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota".

vattghern76 | 2015-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 października 2015

Choć kota nie posiadam, ani żaden kot nie posiada mnie, to jednak raz na czas jakiś mam styczność z przedstawicielami tego dumnego gatunku.

Książeczka "Jak żyć z neurotycznym kotem" w leciutki oraz obrazowy, zabawny i niezobowiązujący ale jednak PRAWDZIWY sposób ukazuje nam niełatwą relację Właściciel-Kot. A wszystko to - jak się okazuje - przez całkowite, by nie rzec dogłębne NIEZROZUMIENIE kocich pragnień, marzeń czy podejścia do ichniego żywota!

Książeczkę, niemal broszurkę, przegląda się i czyta szybciutko, jest zabawnie i pouczająco, choć czarno-białe ilustracje trącą już cokolwiek... myszką! Nie powinno to jednak nam specjalnie przeszkadzać w rzetelnych studiach nad przedmiotową - kocią naturą!

Pozycja, choć nikczemnej objętości, daje sporo wskazówek, wiele rozjaśnia i.. nie daje w efekcie zbyt wiele nadziei na prawdziwe udomowienie tych wiecznie-własną-drogą-chadzających mięciutkich sierściucho-futrzaków! Fajne! 6/10