Książka kucharska Kubusia Puchatka

9788385319498
kuchnia, gotowanie
poradniki
BearerOfHope

Z tej książki dowiecie się jak zrobić: ciasteczka, sałatki, kanapki, gorące przekąski, desery, napoje, a nawet ukochane Kubusiowe co nieco. Sposób wykonania każdej potrawy jest pokazany na obrazkach tak, że trudno się pomylić.

orchideaidea | 2016-04-04
Przeczytana: czerwiec 1995

Autentycznie moja pierwsza książka kucharska. Pojawiła się w czasie, kiedy szczytem możliwości kulinarnych było dla mnie przygotowanie prostych kanapek;). Chociaż nigdy specjalnie nie przepadałam za Kubusiem Puchatkiem, to ta książeczka naprawdę okazała się ciekawą zachętą do urozmaicania samodzielnie przygotowywanego jedzenia.

Pewnie dzisiaj byłby to żaden rarytas na rynku wydawniczym, ale nutka sentymentu zawsze pozostaje:)

Ola | 2016-03-31
Na półkach: Gotowanie, Posiadam, Przeczytane

Aaaaa! moja pierwsza książka kucharska, którą polecam wszystkim mniej lub bardziej dorosłym dzieciom. Choć niewiele z tych przepisów zrobiłam to nieustannie z ogromnym sentymentem wracałam do lektury tej książki :)

AnnaSkomorucha | 2015-11-13

Gdzieś "wsiąkła" mi ta książka, i niczego nie jest mi tak żal jak tego.. :(((( książka jest cudowna, i te przepisy, ah :) smaki dzieciństwa:)

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem, BŁAGAM o jakieś skany :<

mail: lecik12@o2.pl

Ania | 2012-08-14

W szkole podstawowej zwyciężyłam w konkursie, w którym główną nagrodą była właśnie ta książka... We wspomnianym okresie (kiedy to było ;))uwielbiałam Disneya więc rzeczoną nagrodą byłam zachwycona.
Książka była fantastyczna - była niestety, ponieważ pożyczyłam ją... i do dnia dzisiejszego nie odzyskałam. Ponieważ jednak moja czteroletnia córcia uwielbia pomagać mamie w kuchni postanowiłam kupić kolejny egzemplarz. Zważywszy na rok wydania jest to troszkę utrudnione ale już czekam na przesyłkę, dodam, że z niecierpliwością :) Z tego co pamiętam przepisy były łatwe i nieskomplikowane, w sam raz dla maluchów z kulinarnym zacięciem :)

Kass | 2011-04-30

Eh, jak ja tęsknie za tą książką, niestety pożyczyłam i nie została zwrócona. Pamiętam, że była świetna. Smaczne, proste przepisy. Moja pierwsza książka kucharska.
Dla miłośników Kubusia Puchatka i nie tylko, dla każdego kto lubi Małe co nieco :)

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-11

Jest to fantastyczna książka, która zachęci dzieci do gotowania, pieczenia, przyrządzania potraw. Jest też kolorowa, napisana przystępnym językiem i zawiera wiele fajnych przepisów.
Książka rozpoczyna się od przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa w kuchni i o ostrożności jaką należy w niej zachować. Następnie kilka pomocnych informacji o miarach i wagach stosowanych w kuchni oraz rady na co szczególnie uważać przygotowując potrawy. Kolejne, bardziej rozbudowane części zawierają przepisy ułożone w sześciu rozdziałach. Nazwy rozdziałów mówią wiele o rodzaju potraw, które są w nich opisywane. Są to rozdziały: "Zupy i małe Conieco", "Dania ciepłe", "Dania zimne", "Uroczystości (przyjęcia urodzinowe)", "Słodkie Conieco" oraz "Wyśmienite, pysznościowe Conieco do picia". Każda zaproponowana potrawa jest znakomicie opisana, kolejne etapy przyrządzania są przedstawione także na rysunkach.
Dania tu zaproponowane są (w większości przypadków) naprawdę dobre. Często są bardzo pomysłowe, a...

kokorka | 2016-03-30

Książka mojego dzieciństwa, godzinami jako dzieciak czytałam i zachwycałam się kolorowymi ilustracjami swoich ulubionych bohaterów - nie wspomnę o ślince która mi ciekła...

Paulina | 2011-07-23

Kiedyś jako dziecko miałam tą książkę. To była moja pierwsza książka kucharska. W trakcie przeprowadzki zagubiła się gdzieś po drodze. Fajnie by było ją mieć z powrotem :D

Weronika | 2010-12-28
Przeczytana: 1995 rok

Dostałam książkę na Mikołaja jak byłam dzieckiem. Pamiętam, że przepisy były łatwe i fajne. Niestety jak pożyczyłam ją parę lat temu, do dziś o niej ani widu ani słychu:(

Alajna | 2013-07-28

Pamiętam ją z dzieciństwa. Są w niej bardzo fajne przepisy. Kilka wypróbowałyśmy z mamą.