Książka kucharska Kubusia Puchatka

45 min.
9788385319498
Mariusz Arno Jaworowski
kuchnia gotowanie

Znaleziona przez przypadek w stercie przecenionychh książek w antykwariacie sprawiła dzieciakom mnóstwo radości. Dużo ciekawych i bardzo prostych przepisów, a do tego ładne ilustracje. Fajny pomysł na rozpoczęcie przygody z gotowaniem.

Uwielbiałam tą książkę kucharską!!!! Od niej zaczęła się moja przygoda z gotowaniem!!! Oj, chętnie bym ją kupiła! Jeśli ktoś wie gdzie jest dostępna to bardzo proszę o informacje.

Moja pierwsza książka kucharska, którą po dziś dzień wspominam z sentymentem. Pamiętam, że ówcześnie niektóre z przepisów wydawały mi się niezmiernie trudne, ale wiadomo, że wszystko wygląda inaczej z perspektywy dziecka. Zachowam ją dla swojej córci, ciekawe czy jej się spodoba za kilka lat;-).

Jest to fantastyczna książka, która zachęci dzieci do gotowania, pieczenia, przyrządzania potraw. Jest też kolorowa, napisana przystępnym językiem i zawiera wiele fajnych przepisów.
Książka rozpoczyna się od przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa w kuchni i o ostrożności jaką należy w niej zachować. Następnie kilka pomocnych informacji o miarach i wagach stosowanych w kuchni oraz rady na co szczególnie uważać przygotowując potrawy. Kolejne, bardziej rozbudowane części zawierają przepisy ułożone w sześciu rozdziałach. Nazwy rozdziałów mówią wiele o rodzaju potraw, które są w nich opisywane. Są to rozdziały: "Zupy i małe Conieco", "Dania ciepłe", "Dania zimne", "Uroczystości (przyjęcia urodzinowe)", "Słodkie Conieco" oraz "Wyśmienite, pysznościowe Conieco do picia". Każda zaproponowana potrawa jest znakomicie opisana, kolejne etapy przyrządzania są przedstawione także na rysunkach.
Dania tu zaproponowane są (w większości przypadków) naprawdę dobre. Często są bardzo pomysłowe, a wszystkie proste do zrobienia. Dzieci (same lub przy pomocy rodziców) mogą je wykonać bez większych problemów. Ja w dzieciństwie też z niej korzystałem i książkę do dzisiaj mam na półce. Zostanie pewnie ze mną na zawsze, niektóre dania tu przedstawione są na tyle dobre, że robię je czasem i teraz. Książka wybitna, wyróżniająca się, świetna.

Autentycznie moja pierwsza książka kucharska. Pojawiła się w czasie, kiedy szczytem możliwości kulinarnych było dla mnie przygotowanie prostych kanapek;). Chociaż nigdy specjalnie nie przepadałam za Kubusiem Puchatkiem, to ta książeczka naprawdę okazała się ciekawą zachętą do urozmaicania samodzielnie przygotowywanego jedzenia.

Pewnie dzisiaj byłby to żaden rarytas na rynku wydawniczym, ale nutka sentymentu zawsze pozostaje:)

Pewnie dzisiaj byłby to żaden rarytas na...

Aaaaa! moja pierwsza książka kucharska, którą polecam wszystkim mniej lub bardziej dorosłym dzieciom. Choć niewiele z tych przepisów zrobiłam to nieustannie z ogromnym sentymentem wracałam do lektury tej książki :)

Książka mojego dzieciństwa, godzinami jako dzieciak czytałam i zachwycałam się kolorowymi ilustracjami swoich ulubionych bohaterów - nie wspomnę o ślince która mi ciekła...

Gdzieś "wsiąkła" mi ta książka, i niczego nie jest mi tak żal jak tego.. :(((( książka jest cudowna, i te przepisy, ah :) smaki dzieciństwa:)

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem, BŁAGAM o jakieś skany :<

mail: lecik12@o2.pl

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem, BŁAGAM o jakieś skany :<

mail: lecik12@o2.pl

Pozycja dla mojego maleństwa w przyszłości

Pozycja dla mojego maleństwa w przyszłości

Moja pierwsza książka kucharska! bardzo ją lubiłam :)

Moja pierwsza książka kucharska! bardzo ją lubiłam :)

• Dla dzieci
  • Książki z dzieciństwa