Labirynt Putina

Wydawnictwo: AMF Plus Group
Putin's Labyrinth: Spies, Murder, And The Dark Heart Of The New Russia
978-83-60532-15-7
Ag2S

Jeśli celem LeVine’a było zmrozić nam krew w żyłach obrazem fascynującej i groźnej współczesnej postkomunistycznej Rosji, to mu się udało. Labirynt Putina, to „książka o śmierci w Rosji” – eliminacji jednostek uznanych za wrogów państwa. „Przez ostatnie szesnaście lat wiele razy odwiedzałem dawny Związek Sowiecki i doszedłem do wniosku, że zobojętnienie na ten krwawy stan rzeczy różni Rosję od innych narodów, które nazywają siebie cywilizowanymi – pisze LeVine i ciągnie dalej: – Teraz Rosja znów jest Rosją i jej mroczna strona, tolerowana przez większość ludności, kolejny raz daje o sobie znać.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Współczesna Rosja. I życie z pochyloną głową. Ale sowieckim ludziom łatwo to przychodzi. Taka ich natura. Zwykły ruski mużyk wie, że żyje, gdy na karku czuje ucisk buciora a nad głową słyszy świst nahaja. I może sobie pan LeVine wypisywać, co zechce. Oni się nie zmienią.

anulaat | 2010-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2010

Książka bardzo wciągająca. Autor prostym językiem przekazuje fakty, relacjonuje atak terrorystyczny na teatr na Dubrowce, oraz przedstawia życie 'ofiar Putina' takich jak Anna Politkowska, czy Aleksander Litwinienko. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o rządach współczesnej Rosji za co jestem bardzo wdzięczna autorowi. Polecam gorąco!

Pola | 2013-11-18
Przeczytana: listopad 2013

Czy Wy też mieliście wrażenie, że książka jest koszmarnie przetłumaczona? Dziwnie skonstruowane zdania, tak, jakby tłumaczona była za pomocą internetowego słownika, a szkoda, bo "Labirynt Putina" zapowiadał się bardzo ciekawie i wiele po tej pozycji oczekiwałam.
Zanim dobrnęłam do ostatniej strony wiele razy odkładałam książkę na półkę, bo zwyczajnie zmęczyła mnie ta akrobatyczna składnia.

Gienek | 2013-03-12

Całkiem niezła, aczkolwiek trochę za dużo szczegółów. Dla dociekliwych i szukających "tych złych". :P

alika | 2016-09-04
karawela | 2016-06-19