Wycieczka do muzeum

Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-620-0657-1
proza, poeta, wiersze, literatura, piękna

W nowym zbiorze opowiadań Tadeusza Różewicza znajdziemy utwory bardzo znane, takie jak chociażby tytułowa "Wycieczka do muzeum", ale i teksty rozproszone, które ukazały się dotychczas tylko w czasopismach. (...) Nawet jeśli niektóre opowiadania znaliśmy, ułożone w taką całość tworzą spójny obraz. Teraz widać, jakim obserwatorem jest Różewicz. Dostajemy bowiem do rąk jeden z najbardziej przenikliwych portretów polskiego XX w.

ruda | 2015-11-21

Musi minąć pare dni, zanim będę mogła napisać coś więcej o tej książce. A na razie skomentują ją tak: pięknie smutna. A może tyle wystarczy?

czwartaoslpoj | 2015-11-23
Na półkach: 2015, Przeczytane

nowa szkoła filozoficzna to jedno z najlepszych opowiadań jakie czytałam. wszystko jest proste, potrzebne i mądre. dziękuję.

LadyCondemnation | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Rewelacyjny zbiór opowiadań - skłania do refleksji nad śmiercią, wojną i starością. Teksty pisane są w sposób dosłowny, łatwy w zrozumieniu, a równocześnie zadziwiają artyzmem i lekkością słowa. Polecam!

Delur | 2015-12-06
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Zawarta w tym tomie "Nowa szkoła filozoficzna" to najlepsze opowiadanie Różewicza, reszta tekstów też się broni. Czytajcie.

Natasha Pavlova | 2016-10-23
Na półkach: * 2016, Przeczytane, Posiadam