Każdego dnia

Seria: Inna Europa, Inna Literatura
Wydawnictwo: Czarne
Alle Tage

Pewnego jesiennego dnia w mieście B., na zapuszczonym placu zabaw w dzielnicy dworcowej, trzy kobiety natykają się na mężczyznę zwisającego z drabinki głową w dół. To Abel Nema, nielegalny emigrant, tłumacz i nauczyciel. Mówi się o nim, że jest geniuszem - w ciągu dziesięciu lat opanował perfekcyjnie dziesięć języków. Ale jakie to ma znaczenie, jeśli w życiu nic i nikt nie chce się znaleźć na właściwym miejscu? Najpierw, gdy Abel był jeszcze dzieckiem, zniknął bez śladu ojciec, później jedyny przyjaciel, młodzieńcza miłość, wreszcie w jego kraju wybuchła wojna domowa, która podzieliła go na kilka państw, i Abel musiał uciekać. Od tamtej pory mieszka na Zachodzie, raz po raz podejmując rozpaczliwe próby ułożenia sobie życia. Aż "pewnego dnia ów utalentowany człowiek po prostu wątpi w sens istnienia".

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

olaska | 2016-10-13

Początek nudny. Srodek wciągający. Zakończenie rozczarowuje.Język niebanalny.

ouLIPOgram | 2012-07-11

Może być ale ogólnie nuda.

karolina56 | 2014-03-08

Nie. Do. Opisania.