Osobliwa materia

Seria: Inna Europa, Inna Literatura
Wydawnictwo: Czarne
Seltsame Materie

Wyjątkowy zbiór opowieści grozy. Groza czai się między słowami, w niewypowiedzianym napięciu między bohaterami. Każde z opowiadań w jakiś sposób mówi o życiu na granicy. Niekiedy jest to granica polityczna, terytorialna, czasem granica między dzieciństwem i dorosłością, życiem i śmiercią, normalnością i szaleństwem. Życie na granicy to życie w strefie szczególnego zagrożenia. Dlatego bohaterowie Mory to ludzie widma, niejednoznaczni, amorficzni i niedookreśleni.

Opowiadania składające się na debiutancki zbiorek Terézii Mory to majstersztyki, miniaturowe soczewki, przez które widać nieucukrzony, trudny, wręcz brutalny świat. Taki jest też język Mory. Szorstki, rwany, niepozostawiający złudzeń.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

ouLIPOgram | 2011-09-20

Zbyt duży strumień świadomości. Styl niekonwencjonalny ale i ten już był.

Fenrir | 2011-12-03

Bardzo cięzka, przygnębiajaca książka.

Trithemius | 2016-07-27
kachori | 2016-02-29