Wacław Cybulski (1901-1973)

Wydawnictwo: Kamilia
garfild125

Życie Wacława Cybulskiego, autora książek i artykułów głównie z zakresu bezpieczeństwa górnictwa. Przeprowadził on najszersze w skali światowej badania nad rolą podstawowych parametrów podczas wybuchów pyłu węglowego i przedstawił matematyczną zależność wybuchowości pyłu od tych parametrów. Organizator kopalni doświadczalnej „Barbara” w Mikołowie, stworzył znaną i liczącą się na świecie szkołę...

Organizator kopalni doświadczalnej „Barbara” w Mikołowie, stworzył znaną i liczącą się na świecie szkołę w zakresie zagrożeń gazowych i pyłowych oraz bezpieczeństwa środków strzałowych. Członek Komitetu Górnictwa PAN.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie