Monika 
Chyba mól książkowy:) Przynajmniej gdy w ankiecie podałam ilość książek przeczytanych w ciągu roku, stwierdzono, że nie kwalifikuję się do średniej i odmówiono dalszego badania;) Czytam prawie wszystko, nie przepadam jedynie za romansami i cieżkimi horrorami, poza tym uwielbiam kryminały (A.Christie to moja bohaterka), literaturę dotyczącą wojny, psychologię człowieka i książki podróżnicze. Czytam prawie wszędzie, w domu, na wakacjach, w autobusie, w samochodzie gdy stoję przed przejazdem kolejowym;) Moja najgorsza myśl dotycząca książek? Że nie zdołam przeczytać przed śmiercią tylu ciekawych pozycji i że po mojej śmierci powstaną arcydzieła, o których nigdy się nie dowiem. Poza książkami jestem dość sportowo nastawioną osobą, lubię zwierzęta, jestem wegetarianką, scrapuję i pozytywnie patrzę na każdy dzień:) Niestety nadal singielka;)
35 lat, kobieta, Poznań, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 godziny temu
Teraz czytam
  • Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
    Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
    Autor:
    Wojna w byłej Jugosławii zaskoczyła świat, który sądził, że cywilizowana Europa ma już za sobą czasy bestialstwa na tak ogromną skalę. Vulliamy był jednym z pierwszych dziennikarzy, który donosił o lu...
    czytelników: 998 | opinie: 31 | ocena: 7,5 (175 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-20 17:20:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-06 19:34:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
2019-01-06 19:24:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-01 22:48:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:

Bardzo dobry prequel cyklu Hewsona. Zwykle kontynuacje bestsellerów odbiegają od nich znacząco, niestety na niekorzyść oczywiście. Karen Dionne stanęła jednak w mojej ocenie na wysokości zadania i dała nam przyjemność dalszego obcowania z Linden i Holderem podczas ich pracy. Pracy osobno gdyż książka opowiada o sprawie sprzed pierwszej części trylogii Hewsona, jednak równie zajmującej i dobrze... Bardzo dobry prequel cyklu Hewsona. Zwykle kontynuacje bestsellerów odbiegają od nich znacząco, niestety na niekorzyść oczywiście. Karen Dionne stanęła jednak w mojej ocenie na wysokości zadania i dała nam przyjemność dalszego obcowania z Linden i Holderem podczas ich pracy. Pracy osobno gdyż książka opowiada o sprawie sprzed pierwszej części trylogii Hewsona, jednak równie zajmującej i dobrze wprowadzającej z ciężki klimat Seattle. Zagadki samodzielnie rozstrzygnąć nie zdołałam, zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, tak więc zdecydowanie polecam zapoznać się z lekturą.

pokaż więcej

 
2019-01-01 12:38:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone

Moja ostatnia książka przeczytana w roku 2018. Rok dość ciężki jeśli chodzi o czytanie, dlatego zapragnęłam go zakończyć jakimś pewniakiem. Padło na Poirot'a w nowym wydaniu. Poirot'a którego uwielbiam w nowej odsłonie. Nie skończyło się dokładnie tak jak myślałam, to jest kryminał ten nie umywa się oczywiście do A.Christie, ale nie uważam też że był to jakiś szczególny zawód czytelniczy. Sama... Moja ostatnia książka przeczytana w roku 2018. Rok dość ciężki jeśli chodzi o czytanie, dlatego zapragnęłam go zakończyć jakimś pewniakiem. Padło na Poirot'a w nowym wydaniu. Poirot'a którego uwielbiam w nowej odsłonie. Nie skończyło się dokładnie tak jak myślałam, to jest kryminał ten nie umywa się oczywiście do A.Christie, ale nie uważam też że był to jakiś szczególny zawód czytelniczy. Sama historia miała duży potencjał, niestety wieksza część bohaterów była bezbarwna i nijaka, w tym sam Poirot. Rozwiązanie zagadki zaskakujące jak dla mnie, ale i nieco naciągane. Książka też zdecydowanie za rozwlekła. Niemniej będę wciąż próbować twórczości Pani S.Hannah, ciężko mi bowiem zrezygnować z mojego ulubieńca.

pokaż więcej

 
2018-12-28 13:35:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone

Zdecydowana większość bardzo tragicznych opowiadań.

 
2018-12-28 13:06:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Joanna Chyłka (tom 3)

Niestety druga książka (drugi tom gdzieś mi umknął i z pierwszego przeszłam na trzeci) jeszcze gorsza od pierwszej (Kasacja). Im więcej piła główna bohaterka tym mniej szacunku miałam dla autora i cierpliwości dla jego tfurczości (żeby nie było błąd zamierzony, niestety jako błąd oceniam twórczość tego Pana). Kryminał nie musi być jakiś ambitny i dający do myślenia, wiadomo że to książka... Niestety druga książka (drugi tom gdzieś mi umknął i z pierwszego przeszłam na trzeci) jeszcze gorsza od pierwszej (Kasacja). Im więcej piła główna bohaterka tym mniej szacunku miałam dla autora i cierpliwości dla jego tfurczości (żeby nie było błąd zamierzony, niestety jako błąd oceniam twórczość tego Pana). Kryminał nie musi być jakiś ambitny i dający do myślenia, wiadomo że to książka głównie rozrywkowa, dla zabicia czasu. Tak nawet jednak nie można potraktować tego utworu, granice głupoty gdzieś się jednak kończą. To na pewno była ostatnia moja przygoda z Chyłką. Może za jakiś czas odważę się na inną książkę Pana Mroza, za zdecydowanie długi czas.

pokaż więcej

 
2018-12-28 13:02:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Cykl: Joanna Chyłka (tom 1)

Moja pierwsza książka rzekomo genialnego autora. Generalnie słabe, nawet bardzo i irytujące, ani to kryminał z zagadką do rozwiązania, książka prawnicza też nie bardzo (jako prawnik coś o tym wiem). Książkę ratują dość śmieszne teksty między głównymi bohaterami. Spróbuję jeszcze raz, może to początek tylko taki słabiutki.

 
2018-12-28 13:00:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pożyczone
Autor:
Cykl: Cotton Malone (tom 11)

Może trochę wbrew sobie, ale oceniam tę książkę jako dobrą. Nie mogę bowiem odmówić autorowi gruntownego przygotowania i naprawdę zdobycia sporej wiedzy z zakresu zimnej wojny, a także historii i polityki Stanów Zjednoczonych. Byłoby nie w porządku z mojej strony ocenić nisko tę pozycję tylko dla tego, że okazała się ona jednak nie tym czego poszukiwałam. Poszukiwałam zaś fajnej książki w... Może trochę wbrew sobie, ale oceniam tę książkę jako dobrą. Nie mogę bowiem odmówić autorowi gruntownego przygotowania i naprawdę zdobycia sporej wiedzy z zakresu zimnej wojny, a także historii i polityki Stanów Zjednoczonych. Byłoby nie w porządku z mojej strony ocenić nisko tę pozycję tylko dla tego, że okazała się ona jednak nie tym czego poszukiwałam. Poszukiwałam zaś fajnej książki w wersji audio, opartej o historię i może nieco akcji. Tu jednak chyba zbyt dużo tej historii było i to takiej, która niezbyt mnie interesuje dlatego dość długo trwało nim wysłuchałam książkę do końca. Akcja się rozwija, im bliżej końca tym książka w mojej ocenie ciekawsza. Główni bohaterowie oczywiście zawsze potrafią wyjść cało z trudnych sytuacji, ale nie jest to przesadzone i autor na końcu tłumaczy nawet, że takie i takie coś jest możliwe do zrealizowania. Dopiero przy dokonywaniu oceny zauważyłam, że książka jest częścią cyklu. Ja raczej nie będę kontynuować przygody z Malone'm, ale myślę że miłośnicy takiej sensacji nie powinni być zawiedzeni.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
686 82 481
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (17)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd