Silniejszy od nienawiści

2009-02-01
2009-02-01
Janina Błońska, Krzysztof Błoński
Silniejszy od nienawiści Tim Guénard wiara bezdomność nawrócenie

Tim Guénard jest francuskim pisarzem i mówcą motywacyjnym, który zyskał rozpoznawalność dzięki swojej historii życia. Jego książka "Silniejszy od nienawiści" (oryg. "Plus fort que la haine") opowiada o jego własnym doświadczeniu przemocy i nienawiści oraz drodze, jaką podjął, aby pokonać te trudności.

Tim Guénard jako dziecko doświadczył skrajnego zaniedbania i przemocy ze strony swoich rodziców. Był skierowany do domów dziecka i miał trudne doświadczenia wychowawcze. Jednak z czasem zaczął odkrywać siłę przebaczenia i miłości jako narzędzia do przezwyciężania traum i budowania lepszej przyszłości.

W książce "Silniejszy od nienawiści" Guénard dzieli się swoją historią, opisując trudności, z jakimi się borykał, a także proces wybaczania i uzdrawiania. Pokazuje, jak odkrył siłę wewnętrzną i zdolność do pozytywnych zmian, pomimo trudności, które spotkały go w życiu.

Książka Guénarda może być inspirująca dla czytelników, którzy pragną znaleźć siłę w sobie, aby przezwyciężyć przeszłe traumy, nienawiść i przemoc. Opowiada ona o jego własnej drodze do uzdrowienia i przemiany, a także o znaczeniu miłości, empatii i przebaczenia w tym procesie.

Przesłanie "Silniejszy od nienawiści" jest optymistyczne i skupia się na możliwościach wzrostu osobistego, pomimo trudnych doświadczeń. Książka ta może być inspirująca dla tych, którzy poszukują siły wewnętrznej i chcą rozwijać się jako osoby, mimo przeciwności losu.

Tim Guénard jako dziecko doświadczył skrajnego zaniedbania i przemocy ze...

Książka ciekawe i poruszająca. Wielu moich znajomych doprowadziła do płaczu. Nie da się ukryć, że przekaz i świadectwo jest bardzo mocne. Autor na przykładzie swojego życia pokazuje, jak nisko można upaść. I niestety nie czyta się tego jak dobrej książki przygodowej. Często musiałem przerywać czytanie, bo ciężko było mi przejść przez kolejne rozdziały, choć specjalnie nigdy nie miałem z tym problemu. Mimo wszystko polecam, aby zobaczyć, jak można zmienić swoje życie i zadbać o swoje szczęście.

Autor miał do opowiedzenia ciekawą historię, ale niestety nie potrafi pisać. Finał, w którym bohater rozpoczyna życie religijne jest tak ckliwy i pompatyczny, że nie byłem w stanie przeczytać więcej niż kilka stron na raz.

"Tylko pustka może zostać wypełniona; nie bądź nigdy pełen siebie samego"

No właśnie, ale co zrobić, gdy od dziecka jesteś karmiony tonami nienawiści od swoich bliskich, a późniejsze życie dostarcza ci tylko miligramowe okruchy miłości?
Droga głównego bohatera jest zawiła i bardzo kamienista, brutalne życie uczy go przetrwania. Zmiany na lepsze następują, gdy poznaje jednego człowieka, który go nie zostawia, ale dopóki to się wydarzy musi przejść przez ulotnych ludzi. Ludzi, którzy rzucają go jak spalonym petem na ulicę - zapalają jego nienawiść, a spopielone duchowe wnętrze zostawiają samemu sobie.

Krótka, konkretna książka, wstrząsająca historia, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy z później poznanymi ludźmi głównego bohatera

"Tylko pustka może zostać wypełniona; nie bądź nigdy pełen siebie samego"

Wstrząsająca historia, ale też pełna nadziei.
W opisie omyłkowo jest, że książka ma 144 strony, a tak naprawdę ma 244 - razem ze spisem treści, przedmową i stronami tytułowymi.

Wstrząsająca historia, ale też pełna nadziei.

Pierwszy raz po kilku stronach książki, nie mogłam powstrzymać łez. Ojciec - ten który powinien nas chronić, być dla nas ostoją i zapewnić bezpieczeństwo, katuje własne dziecko.
Życie Tima od początku skazane jest na cierpienie i ból. Czy człowiek wychowany bez miłości, z plecakiem cierpienia na ramieniu jest w stanie żyć normalnie? Czy będzie potrafił kochać ?
Jak długą walkę będzie musiał stoczyć i czy Bóg mu w tym pomoże ? Polecam

Jak długą...

Wspaniała opowieść - z życia wzięta - ogromna krzywda, upadek i cudowne powstanie - z racji przybliżonego przetrącenia życiowego książka wspaniała, Pan Tim daje nadzieje i wiarę. Polecam - choć wznieca stare bóle to warta przeczytania, bo wnioski w niej wysnute są dobre choć cudze :)

Historia Tima odcisnęła na nim duże piętno. Książka jest godna uwagi głównie ze względu na możliwość spojrzenia na krzywdy wyrządzane dzieciom i późniejsze komplikacje w życiu dorosłym. Autor na swój sposób z dużym wysiłkiem pokonał nienawiść którą mu ofiarowano. Podejrzewam że niewiele osób tak bardzo się zmieni, mając na karku takie traumy jak Tim.

Czytana dwa razy. Po kilku latach do tej pory mam ja w glowie.

Czytana dwa razy. Po kilku latach do tej pory mam ja w glowie.

Napisana z ogromną wrażliwością historia człowieka, który po trudnych przejściach, przebaczył swoim krzywdzicielom i znalazł spokój i szczęście, odzyskał wiarę! Zaciekawił mnie język, chwilami metaforyczny i bardzo celnie opisujący stany psychologiczne.

• Religia