Kolor prawdy

Wydawnictwo: Buchmann
True Blue
morderstwa, USA, policja, Mason, Perry
Ag2S

Tajemnica głośnych zabójstw z ciemnej strony bezpieczeństwa narodowego, zatrzymujący serca thriller. Mason „Mace” Perry była głównym policjantem w Policji D.C., dopóki nie została porwana i wrobiona w przestępstwo. Straciła wszystko, swoją odznakę, karierę, wolności i spędziła dwa lata w więzieniu. Teraz jest z powrotem na wolności i koncentruje się na jednej misji: być policjantem jeszcze raz. Jej jedyny strzał, by znowu być prawdziwym umundurowanym jest rozwiązanie poważnego przypadku samodzielnie, i udowodnić, że ma prawo do noszenia munduru. Ale nawet z siostrą policji na boku, ma pracować w cieniu: mściwy prokurator szuka każdego powodu, aby wysłać ją ponownie za kratki. Następnie Roy Kingman wchodzi w jej życie. Roy Kingman jest młodym prawnikiem, który wspomaga ubogich dopóki nie weźmie wysoko płatnych miejsc pracy w kancelarii w Waszyngtonie. Mace i Roy spotykają się po tym jak on odkrywa martwe ciało kobiety – jego partnerki z pracy -w firmie. Dochodzenie do śmierci adwokata ujawnia zaskakujące tajemnice zarówno z prywatnego i publicznego świata narodowego kapitału, a co zaczęło się od dość rutynowego dochodzenia w sprawie zabójstwa a przeradza się w straszny i nieoczekiwany zwrot w skomplikowanego, diabolicznego, a nawet śmiertelnego kompleksu wydarzeń.

Piotr | 2016-05-20

Baldacci - absolutny mistrz gatunku! Pojawienie się tego tytułu wywołało we mnie wielką radość i z wielką przyjemnością tą pozycje. Zresztą jak każda inna tego autora :)
I nie rozczarowałam się... Jak zwykle błyskotliwie i niekonwencjonalnie. Nic nie było w stanie oderwać mnie od czytania.

Książka ciekawa z zawiłą akcją. Baldacci nie pozwala się nam nudzić :) Ciekawe zaskakujące, zaskoczenie.
Autor, jak zwykle pokazał klasę :)

Thomas886 | 2015-06-13
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Przygody byłej policjantki Mace Perry, którą dopiero co wypuścili z więzienia i znanego adwokata Roya Kingmana bardzo działały na moją wyobraźnie.
Podobała mi się akcja jak to w stylu Baldacciego jest.

Kolejna książka tego autora, która była całkowicie trafiona i dobrze minął czas na przeskakiwaniu ze strony na stronę.

Marysieńka | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Dałam tej powieści 7/10 ale z drobnym zastrzeżeniem. Po autorze takich tytułów jak "Władza absolutna" czy "Wygrana" spodziewałam się czegoś więcej. Bardzo dobry też jest cykl o Oliverze Stone, założycielu "Klubu wielbłądów", którego członkowie tropią spiski na wysokich szczeblach władzy. "Kolor Prawdy" początkowo zapowiadał się bardzo dobrze i nie jest to zła powieść ale pewne, opisane w niej sytuacje wydały mi się wyjątkowo nieprawdopodobne, w przeciwieństwie do samej fabuły, która jest wielce prawdopodobna. Nie będę jednak się nad nią rozwodzić, bowiem jest to thriller. Nie ma więc sensu psuć zabawy czytelnikom. Powieść jest bowiem napisana bardzo dobrze, szybko się czyta. Akcja wciąga, dzieje się wiele. Jak na dobry thriller przystało książka trzyma czytelnika w napięciu do końca. No cóż, polecam :)

michall_1985 | 2016-09-25
Przeczytana: wrzesień 2016

Chyba najlepsza książka pana Baldacciego,którą czytałem.Najlepsza pod kątem realizmu sytuacji i zwięzłości akcji.

Młoda,była policjantka,Mason Perry (brawo dla autora za ten pomysł z imieniem i nazwiskiem :P), wychodzi z więzienia po 2 latach odsiadki.
Chcąc się dowiedziec,kto ją wrobił,wpada na trop morderstwa,jakich zdawałoby się wiele w Waszyngtonie.Nie wie,że to morderstwo to tylko jeden z elementów układanki.Rozpoczyna się gra w "kotka i myszkę" z bardzo niebezpiecznym wrogiem.

Tym razem autor sięgnął po temat policji i świata "ulicy";gangi,narkotyki,napady,morderstwa,to codziennośc w niektórych rejonach stolicy USA.
W kręgach zbliżonych do najwyższych urzędników państwowych toczy się podobne życie,tylko tam stawką są miliony dolarów i "bezpieczeństwo narodowe".

Autor przedstawia losy zwykłych obywateli oraz stróżów prawa,który los styka z owianymi tajemnicą agencjami wywiadowczymi.Akcja jest spójna,wartka,w zasadzie od samego początku,do końca.
Co ważne,tym razem brak tu...

Angelika | 2015-02-13
Na półkach: 2015, Przeczytane

Bardzo dobra książka! To moja pierwsza przygoda z Davidem Baldaccim, ale bardzo udana, jestem zadowolona z tej książki.

Historia trzyma w napięciu do końca, nie jest aż tak przewidywalna, nieszablonowe zakończenie, namiastka romansu. Akcja bardzo wciąga, zawiła, ale szybko się czyta. Wiele się dzieje przez co nie sposób odłożyć tej książki na bok.

Thriller, który trzyma w napięciu do samego końca. Polecam !

Dostałam rekomendacje od szefa więc trzeba było przeczytać;)
Bardzo ciekawa książka, wciągnęła mnie i nie chciała puścić, dobrze napisana.
Polecam miłośnikom gatunku.
Czyta się jednym tchem.

Klaudia En | 2014-10-19
Przeczytana: 01 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W swoim 23- letnim życiu przeczytałam wiele książek i nie pomylę się mówiąc że dla każdego czytelnika nie ma nic lepszego jak odnajdywanie coraz to nowych książek w które można się "wgryźć" i wraz z każdą kartką z wypiekami na twarzy czekać co dalej.
Takie odczucia towarzyszyły mi przy czytaniu "Koloru Prawdy". Jest to pierwsza powieść Baldacciego z którą miałam przyjemność się zaznajomić, i z pewnością na niej nie poprzestanę. Byłam pod wrażeniem stworzenia postaci przez pisarza: pełnej determinacji Mace Perry, prawnika Roya, policjantki Beth, a nawet prokurator Mony, gdy złapałam się na tym, że wreszcie wiem o co chodziło to z każdą kartką zmieniałam zdanie, ponieważ kolejne części układanki zaskakiwały mnie. Z czystym sumieniem polecam

Sevenseasofrhye | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie. Przeczytałem kolejną książkę Baldacciego, zachęcony jego "Ścianą". Niestety, "Kolor prawdy" jest thrillerem klasy B, który w mojej ocenie nie daje dużo poza wartką akcją. Główne postaci są w albo płytkie (Roy i jego motywacje) albo wręcz denerwujące (Mace i jej motywacje).

Oprócz tego:

(a) wylewający się z książki patriotyzm amerykański (chociaż na mały plus zaliczam autorowi postaci Kapitana - narkomana i alkoholika, byłego żołnierza służb specjalnych)
(b) fabularne potworki: miliarder filantrop, który ratuje biedną acz inteligentną czarnoskórą dziewczynę, matka Mace komentująca: "odmawiam zwracania się do Ciebie jakbym mówiła o broni" (rozumiem grę słów, ale jednak proszę o litość)
(c) ciekawe postacie drugo- albo nawet trzecioplanowe (jak już się weźmie poprawkę na proamerykański wydźwięk książki

Podsumowując: przeczytać szybko i zapomnieć, albo odłożyć na półkę i wrócić jak już nic innego nie będzie do czytania.

Alicja | 2013-07-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Lubię tego autora. Książka napisana jasno i przejrzyście.

aguleqq | 2011-04-15

Świetna, trochę przewidywalna, ale mnie się podobała