Pielgrzym nienawiści

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Pilgrim of Hate
83-7298-151-5
dona

Anglia, wiek XII. Braciszek Cadfael z opactwa w Sherwsbury znany jest ze swego ogródka pełnego zamorskich roślin. Sławne są jego egzotyczne przyprawy, lecz najbardziej pożądane są lekarstwa przyrządzane przez uczynnego mnicha. Obrotny weteran wojen krzyżowych i żeglarz, który w wieku pięćdziesięciu paru lat wstąpił do zakonu benedyktynów, ma jeszcze jeden dar nadany przez Pana - potrafi rozwiązywać zagadki kryminalne. Jest nieprzejednanym tropicielem zbrodni i nieprawości.

nikaahonen | 2014-05-21
Na półkach: Przeczytane, Retro crime

"Kroniki braciszka Cadfaela" to jeden z nielicznych znanych mi przykładów, gdzie adaptacja filmowa (w tym przypadku telewizyjna) bije na głowę książkowy pierwowzór. I to wcale nie dlatego, że powieści są złe (są nawet na swój sposób urocze, chociaż język wyraźnie trąci myszką). Po prostu serial jest rewelacyjnie zrobiony, a Derek Jacobi jako Cadfael - genialny. Kto nie widział, niech żałuje.

Calebornia | 2014-12-19
Sathilia | 2014-10-20