Doskonała tajemnica

Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
An Excellent Mistery

Q roku 1141 Anglia nadal jest rozdarta wojną domowa, spowodowaną walka o tron między królem Stefanem a cesarzową Maud. Opactwo w Hyde Mead zostaje całkowicie zniszczone, nieliczni ocaleni zakonnicy rozpraszają się po świecie. Dwóch z nich znajduje schronienie w Shrewsbury: brat Humilis, który zrezygnował z planów małżeńskich i wstąpił do klasztoru po odniesieniu ciężkich obrażeń podczas krucjat, oraz jego wierny towarzysz, brat Fidelis. Wszystko układa się dobrze, dopóki Nicholas, swego czasu giermek Humilisa, nie postanawia starać się o rękę dziewczyny, która kiedyś była narzeczoną jego pana. Groźba tragedii, która zawisła nad uczestnikami zdarzeń, przestaje być tylko groźbą. Jak zwykle niezawodny brat Cadfael potrafi rozróżnić, kto jest winny, a kto niewinny, kto zaś padł ofiarą wymogów honoru, miłości i przeznaczenia.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2001 rok