Moonwalk

Tłumaczenie: Grażyna Woyda
Wydawnictwo: Litera
takisobiejac

Autobiograficzna książka autorstwa króla popu, Michaela Jacksona (1958-2009).

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

flameleaf | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, Kind of magic
Przeczytana: 27 września 2013

Michael.
Artysta. Geniusz muzyczny i taneczny. Legenda już na życia. "Bohaterowie zostają zapamiętani, ale prawdziwe gwiazdy są wiecznie żywe". Mogłabym pisać o Michaelu przez długie godziny, ale mam prawo pisać TYLKO o książce.

"A więc opowiem wam, co pamiętam. Pamiętam, że śpiewałem najgłośniej jak umiałem, że tańczyłem z prawdziwym zapałem, i że pracowałem zbyt ciężko jak na małe dziecko."
Zatrzymałam się przy tym zdaniu, bo przejęło mnie na wskroś. Emanowało smutkiem tak silnym, iż niemal namacalnym. Nikt nie zaprzeczy, że Michael był cudownym dzieckiem, i że, jak to określił, już w wieku dwudziestu lat czuł się w swojej pracy weteranem.

Z kart jego książki bije ciepło, które pragnął przekazać. Miłością obdarzał wszystkich i chyba nie znał słowa nienawidzę. Mało kto wie, że Mike pisał również wiersze i bardzo ładnie rysował.
Czytanie tej książki to powrót do przeszłości, lot w rakiecie ku czemuś, co kiedyś zdarzyło się naprawdę, a ludzie widzą obraz czegoś, co już niestety...

Kotkad | 2015-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Niepodważalny Król popu, pisał muzykę, słowa, tworzył taniec, nakręcał wideoklipy, czy było coś czego nie potrafił. Tak książka nie jest do końca jego. Sam Michael powiedział że nie potrafi tego napisać. książka powstawała w odpowiedzi na pytania Shaye Areheart, które to naprowadzały Jacksona na opowieść. Odpowiedzi nagrane później zostały przez niego zredagowane, przetworzone i stworzyły autobiograficzna opowieść o Michaelu do roku 1988.
Była to kolejna książka czytana przeze mnie i wymagająca wielu dłoni. W jednej książka, w drugiej myszka od komputera i słuchawki na uszach. Częste pauzy powodowane koniecznością obejrzenia od deski do deski klipu, wysłuchania muzyki i to nie dlatego że ich nie znam a dlatego że poznawałam je od nowa okraszone historiami autora, jego uczuciami. Czytając oglądałam utwory chronologicznie, przyglądałam się rozwojowi tańca, muzyki, stroju i samego Michaela. Wyszukiwałam nagrań najstarszych, tych pierwszych, oficjalnych klipów i pierwszych wystąpień...

TINA1912 | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Już na początku mówię szczerze : Tak jestem fanką Michaela Jacksona ale nie tylko dlatego ta książka tak mi się spodobała. Michael zabiera nas w podróż do czasów gdy był małym uroczym dzieckiem do czasów współczesnych .Widzimy jak staje się sławniejszy , jak w jego rodzinie brakowało ojcowskiej miłości. Książka opowiada bardziej życie Michaela jako zwykłego człowieka niż gwiazdy popu. Podziwiam Michaela i bardzo podoba mi się ta lektura. Można się z niej dowiedzieć czy rozwiać wiele wątpliwości dotyczących Michaela Jacksona wielkiej gwiazdy popu ale też zwykłego człowieka który tak jak wszyscy ma uczucia i problemy. Polecam nie tylko fanom MJ :)

| 2012-01-03

"MOONWALKER"

Wow. Chyba tylko tyle potrafię powiedzieć po przeczytaniu tej książki. Kocham Michaela, więc musiałam po nią sięgnąć. Jest fascynująca i bardzo przyjemna w czytaniu.

Scarlett | 2010-06-07

Książka ta powstała, gdy Michael był u szczytu sławy, zgarniał wszystkie możliwe nagrody, był ulubieńcem rzesz a muzyczny świat należał do niego.
Momentami można się wzruszyć, bowiem opowiada tutaj o swoich młodzieńczych problemach, lękach, wyczerpujących treningach przed występami. Otwarcie ukazuje realia życia na walizkach, gdzie każdy kolejny hotel staje się chwilową ostoją, z której trzeba się będzie wynieść, zanim naprawdę oswoi się ją i polubi. Mówi o skomplikowanych, złożonych relacjach łączących go z ojcem, o bezwarunkowej i dozgonnej miłości do matki, w końcu o pierwszych zauroczeniach czy drodze na szczyt.

Sporo miejsca poświęcono kwestii tworzenia muzyki. Gdzie, jak, z kim.

Zdumiewa oczytanie MJ, jego błyskotliwość i zdolność spójnego, klarownego myślenia. Jego muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Fascynował mnie od zawsze, a po przeczytaniu Moonwalka zafascynował jeszcze bardziej. Bez wątpienia był niesamowicie tajemniczą osobowością.
Czasem zakładał maski,...

PannaDragon | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Odkąd zakochałam się w muzyce Michaela Jacksona wiedziałam, że muszę przeczytać jego własną autobiografię!! Sądziłam, że tak cudowna osoba jak on posiada biografię równie cudowną, jak nie bardziej. Udało mi się nareszcie znaleźć tę książkę w bibliotece i stwierdzam, że się nie pomyliłam. Jest to jedna z najlepszych biografii jakie kiedykolwiek czytałam, nawet jeśli nie wierzę we wszystko co tam zostało napisane (nawet jeśli pisał to mój idol). Jedyne co teraz muszę zrobić tą zakupić lekturę, bo nie wytrzymam długo ze świadomością, że nie posiadam jej na półce.

karus96 | 2010-06-04

Jako że jestem wielką miłośniczką muzyki Michael'a Jackson'a, ta książka była dla mnie obowiązkową pozycją do przeczytania. Dostałam ją na Mikołaja i od razu, o trzeciej nad ranem wzięłam się za czytanie. Po dwóch dniach była skończona. Tak wolno, bo chciałam jak najdłużej mieć przyjemność jej czytania ;). Tak jak w opisie widzicie, książka ta jest jedyną autobiografią Króla Popu i tylko tam znajdziemy całą prawdę o nim i jego życiu. Nie mam nawet jak napisać, co mi się podobało, a co nie, ponieważ to nie jest typowa książka do przeczytania i obiektywnym okiem sprawdzania świata przedstawionego, akcji itp. Nie ma tu co oceniać. Jednak jest to świetna pozycja i polecam ją nie tylko fanom Michael'a-mogą ją przeczytać także ci, którzy wierzą mediom w te wszystkie bzdury o operacjach plastycznych, wybielaniu skóry itp. Dzięki tej książce można dowiedzieć się całej prawdy o cenie jaką się płaci za sławę.

Marta | 2010-08-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2010

Uważam,że ta książka jest świetna, ponieważ ukazuje ona Michaela
jako zwykłego człowieka, a nie jako znaną gwiazdę.

basienkaa | 2011-11-10
Przeczytana: 28 listopada 2011

To nie tylko wspomnienia wspaniałego artysty, to książka o marzeniach i cenie, którą trzeba za nie zapłacić. Ukazuje mechanizmy rządzące show biznesem, okrutny świat w którym nie ma miejsca na słabość.

Najbardziej zadziwił mnie fakt, że Michael zawsze bardzo ciepło pisał o swoim ojcu. Dużo słyszało się przecież o jego surowych sposobach wychowawczych.

Michael Jackson był człowiekiem pełnym miłości a słowo nienawiść nie figurowało w jego słowniku.

Szczerze mówiąc, miałam duże oczekiwania wobec tej książki, liczyłam, że odpowie ona przynajmniej na część moich pytań. Jednak lektura pozostawiła po sobie niedosyt, chciałoby się więcej i więcej...

Na niektóre pytania niestety nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Polecam tę książkę nie tylko fanom Jacksona, lecz ci, którzy szukają tu skandalu będą zawiedzeni.

Pearl | 2012-11-01

Michael Jackson. Co przychodzi Ci na myśl kiedy o nim pomyślisz? Dziwak? Pedofil? Głupi amerykański egoista? Jeśli tam to przeczytaj Moonwalk.
Michael stał się sławny bo robił to co kochał i wkładał w to całe swoje serce. Czuję ogromny smutek kiedy pomyślę o jego życiu. Dorastał w małym, ubogim domku, w którym brakowało ojcowskiej miłości, której tak bardzo potrzebował. Był bity, wyśmiewany i niedoceniany przez własnego ojca, który wolał aby syn mówił do niego Joseph a nie tato. Im większy sukces osiągał tym bardziej media go szkalowały, rozsiewały plotki, często nie mające nic wspólnego z prawdą. I jeszcze choroba, vitiligo.
Nigdy nie patrzyłam na Michaela jak na wielką popgwiazdę. Dla mnie jest po prostu człowiekiem, który tak samo jak wszyscy popełniał błędy.