Dla ojczyzny ratowania Szkice z dziejów wychodźstwa polskiego w Ameryce i inne

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Zbiór szkiców historycznych, których dominującym motywem są dzieje wychodźstwa polskiego. Autor, wieloletni archiwista w Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, odsłania ich epizody, szczególnie te związane z początkami polskiego osadnictwa i jego wrastaniem w amerykański grunt w XIX wieku. Szczególnie ważny wątek to przywołanie różnorodnych zdarzeń, postaw, ludzkich losów, które dokumentują olbrzymie poświęcenie polskiego wychodźstwa na rzecz niepodległości Polski m.in. ochotniczy ud