Chopin wiecznie poszukiwany

The Endless Search for Chopin
chopin, kompozytor, muzyka
muzyka
Franciszek

Jest to kronika wielkiej rywalizacji ponad tysiąca chopinistów - opowieść o radości zwycięzców i dramacie pokonanych. Chronologię walki o Grand Prix i inne nagrody przeplatają refleksje nad werdyktami, portrety pianistów, którzy na konkursie chopinowskim rozpoczynali światową karierę i słynnych artystów, którzy ich sądzili. Historia konkursów chopinowskich w Warszawie wyłania się z tła i atmosfery epoki - artystycznej, obyczajo- wej, politycznej. Jest wiecznym poszukiwaniem prawdy - poszukiwaniem tego, kto potrafi najgłębiej wniknąć w charakter romantyzmu genialnego kompozytora.

zyrafffa | 2012-09-02
| 2011-08-13