Pochowam tu sekret

83-7319-667-6
muzyka, muzyka europejska, historia
muzyka
jo_ta

Pochowam tu sekret to książka o tajemnicach i zatartych śladach, ujawnionych przez badaczy dopiero w ostatnich latach. Mozart urodził się z deformacją mózgu. Liszt był agentem wywiadu. Kim była nieśmiertelna ukochana Beethovena? Jedyna z upragnionych przez niego kobiet, która zechciała, by zostali kochankami. Na czym polegała zagadka seksualna Ravela? Ludzie, których podziwiamy, ich zachowanie w różnych sytuacjach, ich muzyka. Galeria portretu psychologicznego. Rekonstrukcja zdarzeń splata się z podróżami do klasztoru kartuzów na Majorce i do dworu w Nohant, do Willi Urojonego Spokoju Wagnera. Wydobyta na światło dzienne prawda zbiega się z wizytami w mieszkaniach Mozarta i Chopina, w pokojach Liszta, Ravela, Mahlera.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2004

źródło okładki: http://mksiegarnia.pl/selkar/images/pochowam-tu-sekret-8373196676.jpg

Robert | 2015-12-04

Książka zawierająca mnóstwo faktów i anegdot z życia kompozytorów.Dowiemy się mnóstwa ciekawostek z życia Liszta,Wagnera,Bacha,Mozarta,i innych.Z jednej strony podobała mi się,z drugiej strony jednak pisana jest w sposób dość chaotyczny.Ten bałagan w przytaczaniu faktów razi i znacząco przeszkadza w odbiorze książki.Niemniej zachęcam do przeczytania.