Madonna. Biografia intymna

Madonna : an intimate biography
83-7311-356-8
Madonna, gwiazda, celebryci
mrufka

Pierwsza na rynku biografia Madonny, znanej z zamiłowania do skandali wokalistki - królowej popu, nieznane dotąd fakty z jej życiorysu. Autorka opowiada historię kariery tej niezwykłej kobiety i pokazuje szczerze jaka jest naprawdę.

ciociasamozloeluta | 2015-03-10

La Isla Bonita byla napisana dla Michaela Jacksona. Bardzo rzetelna biografia naczelnego biografa
celebrytow. W przeciwienstwie do pracy Madonny brata, Christophera. Ksiazka Taraborrelliego to prawdziwa dobra robota. Autor nie naciaga faktow ani z zycia gwiazdy ani tez nie stara sie zaslaniac wystepkow krolowej popu. Do tego mnostwo faktow z pracy Madonny i zycia jej tras koncertowych. Kazda plyta i trasa jest szczegolowo opisana. Do tego zycie rodzinne i zdjecia. Amerykanski dziennikarz Taraborrelli po raz pierwszy spotkal Madonne w 1883 roku i mozna powiedziec, ze razem dorastali. W 1996 roku zaczal pisac jej biografie. Jak sam mowi, skupil sie na prywtnym zyciu Madonny by wreszcie dowiedziec sie kim ona tak na prawde jest. Dla fanow Madonny pozycja numer jeden. Dla innych ciekawosc. Dla mnie chec dowiedzenia sie czegos wiecej niz tylko narzekania jej brata Christophera w Life with my sister Madonna.

Pomimo niewątpliwie doskonalego przygotowania Autora (który napisał również biografię Michaela Jackona), przedstawienia dokładnego przebiegu kariery artystki, czegoś mi w tej książce brakowało- i długo nie wiedziałam, czego- wszak są tutaj opisane wszystkie najważniejsze dla Madonny wydarzenia, Jej koncerty, okoliczności powstania poszczególnych singli i płyt... Dla wiernego fana na pewno będzie to pozycja niezastąpiona, gdyż w ksiązce roi się od faktów, informacji, a nazwisko Autora jest tutaj pewną rekomendacją.
Skad więc tylko 6 gwiazdek? Otóż, jakiś czas temu miałam przyjemność czytać biografię Amy Winehouse. Książkę dosłownie pochłonęłam. I wtedy dostrzegłam to, czego brakuje mi w biografii Madonny. Chodzi mi mianowicie o osobiste odniesienie względem artystki- autor biografii Madonny jawi mi się jako bezstronny obserwator, co powoduje, że przy opisywaniu poszczególnych wydarzeń, brakuje emocji (od których aż duszno w "Amy moja córka" Mitcha Winehouse'a). Być może nie...

Hamunaptra | 2015-02-21

Kocham Madonnę i chciałem się więcej o niej dowiedzieć. Ta biografia jest naprawdę rzetelnie napisana. Obfituje w szczegóły, zdjęcia i informacje, których na próżno szukać w innych jej biografiach. Poza tym, napisana jest obiektywnie, bez tendencyjnych wstawek opisujących Madge jako boginię bez wad. Polecam.

AnnaSz | 2012-12-28
Przeczytana: 01 marca 2009

Dobra, choć wydana parę lat temu - biografia kończy się na małżeństwie Madonny z Guy Richie'm, które wiemy jak się skończyło. W przypadku Madonny trzeba będzie poczekać na kompletną biografię, oby jak najdłużej ;-)

Marta | 2016-06-06
Sandra Maj | 2016-01-01