Kora i Maanam: podwójna linia życia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bibilioteka Rock Encyklopedii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1576-8
wymazana

Każdy z nas nosi w sobie jakieś tajemnice, ale nie wszyscy odczuwają potrzebę zwierzania się z nich. Zawsze uważałam, że nie powinno się zawracać głowy innym swoimi sprawami i problemami. Poza tym nie lubię zbytniej poufałości nawet w przyjaźni. Być może bierze się to stąd, że jako osoba powszechnie znana zostałam w pewnym sensie pozbawiona życia prywatnego. Tym silniej więc broniłam swego prawa do intymności. Uległam dopiero namowom Kamila Sipowicza, mojego wieloletniego przyjaciela, obecnego towarzysza życia i ojca mojego młodszego syna, Szymona. Jestem przekonana, że nikomu innemu nie udałoby się przeprowadzić ze mną takiej niemalże konfesyjnej rozmowy, podczas której po raz pierwszy tak szczerze i otwarcie mówię o wielu bardzo osobistych sprawach, a niekiedy wyjawiam nawet drastyczne szczegóły z mego życia.
Kamil Sipowicz, którego poznałam 23 lata temu, kiedy był jeszcze studentem, jest poetą, malarzem z liczącym się dorobkiem artystycznym, dziennikarzem muzycznym. Ten utalentowany i twórczy człowiek, dziś doktor filozofii, w końcu lat siedemdziesiątych był "importerem" idei ruchu i muzyki punk-rockowej do Polski. Jest autorem tekstów, pierwszych śpiewanych przeze mnie piosenek, takich jak: "Derwisz", "Jest taka pora", "Odlot". Od wielu lat obdarzam go zaufaniem i tylko przed nim - tak bardzo zaplatanym w podwójną linię mego życia - mogłam odsłonić moje tajemnice. To dzięki niemu nasze, prowadzone nad warmińskimi jeziorami, rozmowy przybrały postać książki.
KORA

źródło opisu: Wstęp do książki "Kora i Maanam: podwójna linia życia"

MONICZKA | 2014-11-21
Na półkach: Muzyka, Przeczytane
Przeczytana: 17 listopada 2014

Interesująca, napisana prostym językiem, łatwym do zrozumienia.
Bardzo intymna i odważna.
Momentami nie była chronologiczna, autorka wracała do już wspomnianych momentów z życia.
Jest to autobiografia, dzięki czemu można lepiej poznać osobę o której mowa. Z jej własnej perspektywy.
Warto przeczytać, zwłaszcza, że jest zwięzła, konkretna.

domi | 2014-01-04

Ciekawa pozycja. Oprócz kilku historii z życia, moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują spostrzeżenia Kory dotyczące ludzi, miłości, życia. W dużej mierze bardzo proste, ale jakże trafne. Warto zerknąć.

Anna | 2012-05-28
Przeczytana: 2012 rok

Dowiedziałam się o życiu Kory wiele. Nie przypuszczałam, że miała tak trudne życie.

mariola | 2016-09-30
LouiseDunaway | 2016-06-22