Michał Anioł i freski Kaplicy Sykstyńskiej

83-213-3675-2
sztuka, malarstwo
albumy
Mallwa

Obszerne i popularne opracowanie poświęcone Michałowi Aniołowi i jego arcydziełu, sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, które po renowacji przeprowadzonej w latach 80-tych XX w., odkryło wiele ze swoich tajemnic. To tu, pod freskami Michała Anioła zbiera się konklawe, by wybrać nowego papieża. 19 kwietnia 2005 r. został nim Benedykt XVI. Autorka omawia tematykę malowideł i teorie dotyczące ich interpretacji. Prezentuje korespondencję artysty i wyjątki z jego twórczości, tworząc ciekawy obraz życia i Michała Anioła i czasów, w jakich tworzył.

ksyseeq | 2011-11-14
maja5 | 2011-02-24