Ziarno demona

83-7245-683-6
koontz horror
horror
dona

Susan Harris mieszka w luksusowej, doskonale strzeżonej posiadłości. Wszystkimi czynnościami kieruje automatycznie supernowoczesny komputer. Elektroniczny system zabezpieczeń zapewnia absolutną ochronę. Nagle coś zaczyna szwankować. Podstępna sztuczna inteligencja przejmuje kontrolę nad domem i życiem Susan, terroryzuje ją i zmusza do uległości...

Monika | 2019-08-11
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Bardzo lubię książki Koontza, ta również mi się podobała, ale znacznie mniej niż inne pozycje Autora. Tym razem Koontza chyba za bardzo poniosła fantazja.

Manito79 | 2018-07-22
Przeczytana: 2007 rok

Od tego zaczęła sie moja przygoda z Koontzem. Dla mnie bomba!

malcem | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Ebook

Bardzo nierówno piszący jest Koontz. Ta powieść nie należy do jego najlepszych, niestety. Nieco się rozczarowałam,

Kasia | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2017, Biblio nr 51
Przeczytana: 24 listopada 2017

Nie powinnam tej książki komentować, bo ograniczam rzucanie mięsem.

Twiggy | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Książki Mamy
Przeczytana: 2013 rok

Najgorsza książka Koontza moim zdaniem.

Rogi | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Punkt wyjściowy: demoniczna sztuczna inteligencja zyskuje kontrolę nad życiem samotnej kobiety poprzez wrogie przejęcie jej napakowanego elektroniką domu. "Ziarno demona" oferuje - oprócz paskudnego tytułu - także sporo rozrywki. Nie obiecuję oczywiście niczego górnolotnego, bo mamy tu do czynienia z powieścią klasy B, więc ubaw będzie pochodził zarówno ze scen dobrych, jak i niezamierzenie zabawnych. Na każde dwa momenty, kiedy czytelnik krzywi się albo wzdryga z zażenowania, zawsze jeden jest napisany świadomie - bo narrator jest społecznie niepełnosprawną maszyną z osobowością socjopatyczną - a drugi wynika z niezgrabnego poczucia humoru autora. Ponieważ całą akcję obserwujemy tu z perspektywy elektronicznego drania, będzie nam przynajmniej oszczędzone typowe dla Koontza słodzenie o miłości i nadziei. Zamiast tego dostajemy sam konkret: na przemian komicznego i upiornego narratora, parę sprytnych pomysłów związanych z nowoczesną technologią (widzianą bodajże z perspektywy lat...

Aga | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, Horror, 2016
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Książka Koontz' a rozczarowała mnie. Zamysł interesujący, ale samo wykonanie już nie. Całość przypominała wynurzenia schizofrenika i była męcząca w odbiorze.

Luka Rhei | 2016-08-02

Motyw niekontrolowanej maszyny, która zrobi wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. To straszy nawet bardziej, niż postaci psychopatów, seryjnych morderców, czy zjawiska nadprzyrodzone, z jakimi stykają się bohaterowie thrillerów i literatury grozy. Wyższość maszyny nad człowiekiem przestaje być futurystyczną wizją rodem z filmów sci-fi, a w skomputeryzowanym świecie koncepcja, jaką przedstawił Koontz może realnie zaniepokoić.

Więcej: http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2016/08/koontz-na-sierpien-ziarno-demona.html

trollica866 | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 lipca 2016

Serio? Bardzo marnie, jak na pana, panie Koontz, stanowczo bywało lepiej.Pomysł, może i dobry ale otoczka pozostawia wiele do życzenia.

Betoniarka | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Siłowanie się z tematem sztucznej inteligencji w roku 1973 niektórym wychodzi, innym nie. Koontzowi wyszło tak sobie. Od samego początku fabuła jest nieco rozbuchana - w pełni elektroniczny dom, piekielnie bogata właścicielka po przejściach, którymi można by było obdzielić kilka osób i czająca się na nią sztuczna inteligencja, która chce przestać być sztuczna i stać się czymś na kształt człowieka. Mocno przytłacza, ale jakoś niespecjalnie straszy. Mimo wszystko można przeczytać, długa nie jest.