Piotr Czajkowski 
blog.liox.eu
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 8 książek, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-22 08:39:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dawno, dawno temu kupiłem książkę Owena Kinga. Przeczytałem około 20 stron i odłożyłem. Nigdy do niej nie wróciłem. Teraz ten mniej utalentowany syn, bo drugi pisze całkiem dobrze, wydał książkę w duecie z ojcem. I nie wiem czy to on, czy ojcu się już nie chce, ale jest tak sobie.

Pomysł ciekawy. Ale King zawsze ma ciekawe pomysły. Wykonanie poprawne. Ale autor to przecież doskonały...
Dawno, dawno temu kupiłem książkę Owena Kinga. Przeczytałem około 20 stron i odłożyłem. Nigdy do niej nie wróciłem. Teraz ten mniej utalentowany syn, bo drugi pisze całkiem dobrze, wydał książkę w duecie z ojcem. I nie wiem czy to on, czy ojcu się już nie chce, ale jest tak sobie.

Pomysł ciekawy. Ale King zawsze ma ciekawe pomysły. Wykonanie poprawne. Ale autor to przecież doskonały rzemieślnik. Nie porywa jednak. Nie wzbudziła we mnie żadnych większych emocji. Może o nękanych kobietach powinny pisać kobiety, bo gdy oglądam Opowieść podręcznej, książki jeszcze nie czytałem, to zbiera mi się na wymioty. A tu nic, zero reakcji.

Postać Evie interesująca. Ale niestety nie dowiemy się czym ona właściwie jest, ani po co przybyła. W ogóle nie wiadomo po co ta cała heca. Jest w tym na pewno jakiś morał, ale jakoś mi umknął. Oczywiście autor do znudzenia tłucze nam do głowy "mężczyźni źli, kobiety dobre", ale to trochę mało.

Zakończenie to już w ogóle jedno wielkie nieporozumienie, ale tu niestety King nas powoli przyzwyczaja do takiego stanu. Na starość wyraźnie mięknie. Czytadło na wakacje. Nic nie wnosi, ale przez większą część czyta się przyjemnie.

pokaż więcej

 
2018-06-03 10:29:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 1)

O książce dowiedziałem się z artykułu w Fantastyce, który pojawił się z okazji premiery serialu Netflixa. Z tekstu można było wywnioskować, że utwór będzie wysoce filozoficzny. Pozwoli nam skupić się na aspektach ludzkości, których dotąd nie rozważaliśmy. Po przeczytaniu podobnego tekstu na temat Spiderman Homecoming, powinienem wiedzieć lepiej. O ile książkę można, nie wiem czy warto,... O książce dowiedziałem się z artykułu w Fantastyce, który pojawił się z okazji premiery serialu Netflixa. Z tekstu można było wywnioskować, że utwór będzie wysoce filozoficzny. Pozwoli nam skupić się na aspektach ludzkości, których dotąd nie rozważaliśmy. Po przeczytaniu podobnego tekstu na temat Spiderman Homecoming, powinienem wiedzieć lepiej. O ile książkę można, nie wiem czy warto, przeczytać, to serial stanowczo odradzam. Wyłączyłem po 10 minutach i już do niego nie wróciłem. Chociaż może gdybym nie czytał książki...

Pomysł jest wspaniały, niestety wykonanie już nie. Za dużo akcji. I chociaż wszystko w miarę trzyma się kupy, to jednak szybko stało się męczące. Autor sili się na złote myśli, co nigdy nie wychodzi dobrze, ale chyba jego odbiorcą docelowym był młodszy czytelnik. I to taki ze słabszą pamięcią, bo główny bohater do znudzenia powtarza, że jest Emisariuszem. Jakby tekst był krótszy o połowę, to pewnie byłoby lepiej. Można było więcej wyciągnąć. Po następną część z pewnością nie sięgnę.

pokaż więcej

 
2018-05-24 10:57:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
282 140 439
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd