Ziarno demona

83-7245-683-6
Jan Kabat
koontz horror

więcej Więcej

Książka jest spowiedzia sztucznej inteligencji próbującej zawładnąć światem ludzi - ciekawa fabuła i koncepcja. Dla mnie jako Jana Koontza tym razem trochę to za mało, ale warto przeczytać i zastanowić się nad kierunkiem , którym podąża nasza rasa .

Coś się niby dzieje, ale przez większość czasu akcja dzieje się w jednym pomieszczeniu. Program komputerowy pragnie cielesnego życia. Kilka nieprzyjemnych i brutalnych scen, ale można machnąć na nie ręką, bo gdy spojrzeć na całość, nie zrobią różnicy. Trochę głupie rozwiązanie. Do zapomnienia lub nie do sięgnięcia po tę pozycję.

Długo walczyłem ze sobą żeby nie wystawić oceny 1/10, serio. Ogólnie przeczytałem już "kilka" książek Koontza i wiem "co i jak" zatem nie oczekuję wybitnej fabuły i formy, a raczej rozrywki w klimatach grozy. Tym razem jednak dostałem produkt niejadalny, stworzony nie wiadomo czemu i po co. Nie wiem czy przed pisaniem "Ziarna demona" autor przegrał zakład, czy też dostał...

Jak Deana Koontza lubie, tak ta ksiazka byla ciut na wyrost - Jakkolwiek pomysl ciekawy, jego realizacja troche przerosla autora.

W mojej ocenie wypada o tyle dobrze, że historia nie była nudna i zawierała ciekawe elementy, szybko się ją czytało, choć nie brakowało nielogiczności.

2041

Bardzo lubię książki Koontza, ta również mi się podobała, ale znacznie mniej niż inne pozycje Autora. Tym razem Koontza chyba za bardzo poniosła fantazja.

Od tego zaczęła sie moja przygoda z Koontzem. Dla mnie bomba!

2003

Bardzo nierówno piszący jest Koontz. Ta powieść nie należy do jego najlepszych, niestety. Nieco się rozczarowałam,

Nie powinnam tej książki komentować, bo ograniczam rzucanie mięsem.

Najgorsza książka Koontza moim zdaniem.

• Dean Koontz
  • Horror