Ziarno demona

2001-06-18
83-7245-683-6
Jan Kabat
koontz horror

Jak Deana Koontza lubie, tak ta ksiazka byla ciut na wyrost - Jakkolwiek pomysl ciekawy, jego realizacja troche przerosla autora.

W mojej ocenie wypada o tyle dobrze, że historia nie była nudna i zawierała ciekawe elementy, szybko się ją czytało, choć nie brakowało nielogiczności.

2025

Bardzo lubię książki Koontza, ta również mi się podobała, ale znacznie mniej niż inne pozycje Autora. Tym razem Koontza chyba za bardzo poniosła fantazja.

Od tego zaczęła sie moja przygoda z Koontzem. Dla mnie bomba!

Bardzo nierówno piszący jest Koontz. Ta powieść nie należy do jego najlepszych, niestety. Nieco się rozczarowałam,

Nie powinnam tej książki komentować, bo ograniczam rzucanie mięsem.

Najgorsza książka Koontza moim zdaniem.

Punkt wyjściowy: demoniczna sztuczna inteligencja zyskuje kontrolę nad życiem samotnej kobiety poprzez wrogie przejęcie jej napakowanego elektroniką domu. "Ziarno demona" oferuje - oprócz paskudnego tytułu - także sporo rozrywki. Nie obiecuję oczywiście niczego górnolotnego, bo mamy tu do czynienia z powieścią klasy B, więc ubaw będzie pochodził zarówno ze scen dobrych, jak...

Książka Koontz' a rozczarowała mnie. Zamysł interesujący, ale samo wykonanie już nie. Całość przypominała wynurzenia schizofrenika i była męcząca w odbiorze.

Motyw niekontrolowanej maszyny, która zrobi wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. To straszy nawet bardziej, niż postaci psychopatów, seryjnych morderców, czy zjawiska nadprzyrodzone, z jakimi stykają się bohaterowie thrillerów i literatury grozy. Wyższość maszyny nad człowiekiem przestaje być futurystyczną wizją rodem z filmów sci-fi, a w skomputeryzowanym świecie...

Dyskusje

• Dean Koontz