Szpiedzy Papieża

Wydawnictwo: Świat Książki
Espías del Papa
978-83-247-1313-4
Ag2S

Gdyby James Bond nosił sutannę... Pasjonująca opowieść o dwudziestu jeden "szpiegach bożych", którzy – na zlecenie papieży – zmieniali bieg dziejów, nie zawsze stosując się do zasad Dekalogu... Autor opowiada o tajnej działalności Watykanu ostatnich czterystu lat, od Piusa V do Jana Pawła II. Specjalni agenci walczyli m.in. przeciw angielskiej królowej Elżbiecie I, Rewolucji Francuskiej,...

Gdyby James Bond nosił sutannę...

Autor opowiada o tajnej działalności Watykanu ostatnich czterystu lat, od Piusa V do Jana Pawła II. Specjalni agenci walczyli m.in. przeciw angielskiej królowej Elżbiecie I, Rewolucji Francuskiej, Napoleonowi i komunizmowi, który bez naszego papieża i jego szpiegów tak spektakularnie by nie upadł.

Mnóstwo nieznanych faktów i zdumiewających ciekawostek, świadczących o potężnej roli Watykanu w dziejach świata.

Mavericus | 2011-04-19
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Chciałbym polecić książkę, która z jednej strony szokuje okładką z widniejącym sztyletem w postaci "kardynalskiego" krzyża widniejącego na szkarłatnej szacie "księcia Kościoła".
Watykański "dworu papieski", to arena ścierania się przeciw stawnych sił intryg, przymierzy i zdrad. W szesnastowiecznej epoce nie odróżnia się od dworu monarchów europejskich.
Wszechwładny i rządny sukcesów papież Pius V w owym wieku z kardynałem Marco Antonio Maffeinim zamierzają odmienić losy postępowej reformacji. Odzyskać dla łona Kościoła Szkocję, która w tamtym czasie była pod wpływem protestanckiej elżbietańskiej Anglii.
Marta Stuart, która jest de facto królową Szkocji skłania się ku wierze katolickiej. Nad wszystkim ma pieczę Rizzini, który jest agentem Ojca Świętego. W tej historii nie ma wzniosłych ideałów.
To polityka dynastyczna, hegemonia i "szkarłat" krwi decydują o tym, kto osiągnie swój cel. Papiestwo jest zdecydowane poświecić bardzo wiele włączając w to życie papieskiego szpiega, ...

virginia75 | 2013-12-05

Zawiła, nużąca i pisana trudnym językiem książka.

Kinga | 2011-09-26
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Książka ciekawa, choć muszę przyznać że czasem można pogubić się w natłoku nazwisk, dat i średnio istotnych szczegółów. Mimo wszystko polecam lekturę, chwilami nie mogłam się oderwać, gdyż pozwala poznać fakty, o których nie mówi się głośno w mediach i których próżno szukać w podręcznikach do historii. Świata do góry nogami książka nie wywraca - chociaż kto wie, mój akurat był już dawno wywrócony. :)

Ola | 2011-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 13 maja 2011

Liczyłam, że książka będzie dużo ciekawsza, będa opisy fantastycznych intryg, czy tez opisy przygód w stylu Jamesa Bonda - tymczasem spotkałam się bardziej z encyklopedycznymi hasłami, które dla laika, nie znającego specjalnie historii, były nużące.

Magdalena | 2011-05-08

Początkowo czyta się ją jak zwykłą książkę przygodową. Z czasem, dochodząc do coraz bliższych nam czasów, rozjaśnia pewne fakty, pokazuje je z całkiem innej strony. Bardzo wciągająca, ciekawie napisana. Warto przeczytać.

Anita | 2011-04-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

No po prostu uwielbiam czytać takie książki! Historia jakiej nie znamy z podręczników szkolnych, czyli moja ulubiona

Bogusia | 2016-09-02
urz | 2016-03-08