Bolanren 
Polska, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
  Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
  Autor:
  Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęśc...
  czytelników: 7681 | opinie: 353 | ocena: 7,23 (2754 głosy) | inne wydania: 2
 • Saga Sigrun
  Saga Sigrun
  Autor:
  "Saga Sigrun" to pierwsza część cyklu "Północna Droga". "Saga Sigrun" to tętniąca energią życia wytrawna i porywająca narracja, wysmakowany wizerunek psychologiczny postaci, niezwykła uroda detalu....
  czytelników: 2524 | opinie: 187 | ocena: 7,17 (1074 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-05-28 23:55:27

Krótkie podrozdziały, jako wpisy na bloga, pisane "na żywo". Ogólnie to jest książka, na którą czekałam. Praktyczna, ciekawa, treściwa, świetne zdjęcia, świetna warsztatowo, zabawna, bo z dystansem, inteligentna. Dla czego taka niska ocena na LC? Polecam jako poradnik dla kobiet udających się w egzotyczne miejsca. Samo przygotowywanie się to już niezły wyczyn.

 
2018-05-27 18:02:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kupiłam
Autor:
Seria: Bieguny

Mroczna strona Indii, feministycznym okiem, warsztatowo bardzo dobrze, lekko się czyta. Przeszkadza mi brak większej ilości barw i perspektyw, przekłamania w poentowniu/ poetyzmie ( w reportażu niewybaczalna jest fikcja literacka). Ogólnie bardzo dobra technicznie, niewygodna psychicznie w czasie lektury i taka jak dzisiejsza prasa- sensacyjna, szokująca i co z tego? Bardzo negatywne i... Mroczna strona Indii, feministycznym okiem, warsztatowo bardzo dobrze, lekko się czyta. Przeszkadza mi brak większej ilości barw i perspektyw, przekłamania w poentowniu/ poetyzmie ( w reportażu niewybaczalna jest fikcja literacka). Ogólnie bardzo dobra technicznie, niewygodna psychicznie w czasie lektury i taka jak dzisiejsza prasa- sensacyjna, szokująca i co z tego? Bardzo negatywne i pesymistyczne ujęcie spraw kobiecych w Indiach i jako, że brak w niej kontrastu- prawdy- równowagi- mniej wiarygodna w przekazie, jasna w intencji. Miało być z uderzeniem, ostro i jak dla mnie wyszło w konsekwencji odrażająco. Z ciekawości można przyglądać się złu i okrucieństwu, ale jeśli nie idzie za tym jakaś nadzieja, pociecha, to po co to wszystko? Dla garstki biernych gapiów? Książkę przeczytałam, z powodu swojej pracy, a kupiłam na kiermaszu bibliotecznym. Dla potrzeby mile spędzonego czasu- nie przeczytałabym. Zbyt wąskie spojrzenie na temat książki- cel autorki osiągnięty.

pokaż więcej

 
2018-05-26 17:39:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Z biblioteki
Autor:

To się nazywa dziennikarstwo funkcyjne.

 
2018-05-26 17:23:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Czytadełko, Z biblioteki

Momentami błyskotliwie, ale w większości żenująco. "Moje"- jest tu bardzo na miejscu. Pan Kret Indii nie kocha, na tyle, aby oddać całe ich piękno. Poruszał się też w wąskim gronie znajomych, o określonych granicach. Jego spojrzenie jest tylko jego. Nie dotyczy innych warstw społecznych- empatii, doświadczeń. Książka jest zwierciadłem duszy pana Kreta. Niestety wyczułam ciągnięcie tematów z... Momentami błyskotliwie, ale w większości żenująco. "Moje"- jest tu bardzo na miejscu. Pan Kret Indii nie kocha, na tyle, aby oddać całe ich piękno. Poruszał się też w wąskim gronie znajomych, o określonych granicach. Jego spojrzenie jest tylko jego. Nie dotyczy innych warstw społecznych- empatii, doświadczeń. Książka jest zwierciadłem duszy pana Kreta. Niestety wyczułam ciągnięcie tematów z przewodników turystycznych, po to, aby napisać dużo licząc ilości druku, a nie treści. Myślę, że momentami jest interesująco, ale wycieczka pana Kreta była w innym celu niż podróżniczym, krajoznawczym i to tak trąci wyrachowaniem. Naginaniem prawdy do tej "fascynacji", jaką była przelotna przygódka miłosna z Indiami. Tak to widzę.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
41 18 67
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd