Ciemność

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 15)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Mørket
eliksir, zło, miłość
Ananasek

Eliksir, który ma uratować świat, jest już gotowy. Gdy tylko napiją się go wszyscy ludzie i istoty zarówno z Królestwa Światła, jak i z Ciemności, zostanie zniesiony na powierzchnię Ziemi. Ale w Królestwie Ciemności, w gęstym lesie, nad jeziorem otoczonym białymi kwiatami, na wysłanników z Królestwa Światła, a zwłaszcza na Elenę, czeka już zła moc…

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty

W tym tomie mamy już chyba wszystko ludzi lodu, rodzinę czarnoksiężnika, istoty magiczne, obcych i ruszamy ratować ziemię, naszą zewnętrzną skorupę. O matko tu już miałam przesyt wszystkiego we wszystkim i ciągle nieustannie idziemy w kierunku romansu, znowuuuuu

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo