W pogoni za śmiercią

Okładka książki W pogoni za śmiercią J.D. Robb
Okładka książki W pogoni za śmiercią
J.D. Robb Wydawnictwo: Ex Libris Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 14) Seria: Miłość i Sensacja kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 14)
Miłość i Sensacja
Reunion in Death
Ex Libris
2003-06-01
2003-06-01
Wojciech Usakiewicz
morderstwo eve dallas powieść

Spoiler

Rodzice Peabody odwiedzają NY i zatrzymują się u Dallas, Delią otrzymuje do prowadzenia pierwsza sprawę, Dallas mierzy się z morderczynią którą już kiedyś złapała, jeden ze świadków jest w Chicago i trzeba go tam przesłuchać, ojciec Peobody przez przypadek zapoznał się z historią 8 letniej Eve. Roarke staje się głównym celem morderczyni. Świętują razem z Dallas swoją pierwszą rocznicę.

Spoiler

Niestety - jest to jedna ze słabszych odsłon tego kryminalnego cyklu. Bardzo nie lubię kiedy postać mordercy jest znana już właściwie od samego początku, a motywy jego postępowania możemy sobie dopowiedzieć bez właściwie żadnego wysiłku umysłowego z naszej strony. Książka nie wywarła na mnie żadnego wrażenia. Była lekka i nijaka. Zostanie zapewne zapomniana, jeszcze nim upłynie miesiąc.

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

W moim odczuciu książka należy do słabszych w serii. Owszem, śledztwo prowadzi Eve, ale od początku zarówno czytelnik jak i policja wiedzą kto morduje, tyle że policja szuka motywu, dlaczego. Potem, po zrozumieniu motywów, przez pół książki jest już tylko poszukiwanie i pościg podejrzanej. Powieści brakuje tego nieuchwytnego napięcia i niepewności, jakie spotyka się w kryminałach Roberts, tutaj wszystko jest oczywiste. Fakt, książkę czyta się przyjemnie, ale spodziewałam się czegoś więcej.

"To jest dla niej praca, środek prowadzący do celu." (Ex Libris)

"To jest dla niej praca, środek prowadzący do celu." (Ex Libris)

chce przeczytac

chce przeczytac

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Dynamiczny, szybki w akcji i zwrotach, pomysłowy kryminał

Dynamiczny, szybki w akcji i zwrotach, pomysłowy kryminał

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2011
  • In Death

Dodaj cytat z książki W pogoni za śmiercią