W pogoni za śmiercią

Wydawnictwo: Ex Libris
Reunion in Death
morderstwo, eve dallas, powieść
dona

Dopiero o wpół do ósmej Walter Pettibone wrócił do domu i zastał tam ponad setkę przyjaciół i znajomych, którzy powitali go okrzykiem: "Niespodzianka!". Był to dzień jego urodzin. Walter wiedział o planowanym przyjęciu od wielu tygodni, ale prawdziwa niespodzianka miała dopiero nadejść. Za kwadrans dziewiąta rudowłosa kobieta ze szmaragdowymi oczami podała mu kieliszek. Jeden łyk urodzinowego szampana wystarczył, aby Walter padł martwy.
Kobieta nazywała się Julie Dockport. Nikt z obecnych na przyjęciu nic o niej nie wiedział. Jednak detektyw Eve Dallas zapamiętała ją dobrze. 10 lat wcześniej prowadziła śledztwo, które doprowadziło do uwięzienia Julie. Wygląda na to, że Julie, zwolniona z więzienia za dobre zachowanie, chce powtórnej konfrontacji z Eve Dallas, konfrontacji, której żadna z nich nie zapomni.
Urodzinowe przyjęcie stanowi punkt wyjścia do mrożącego krew w żyłach ponownego spotkania z morderczynią, którą Eve Dallas już tropiła...

kaktusowaona71 | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Niestety - jest to jedna ze słabszych odsłon tego kryminalnego cyklu. Bardzo nie lubię kiedy postać mordercy jest znana już właściwie od samego początku, a motywy jego postępowania możemy sobie dopowiedzieć bez właściwie żadnego wysiłku umysłowego z naszej strony. Książka nie wywarła na mnie żadnego wrażenia. Była lekka i nijaka. Zostanie zapewne zapomniana, jeszcze nim upłynie miesiąc.

gwiazdka | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

W moim odczuciu książka należy do słabszych w serii. Owszem, śledztwo prowadzi Eve, ale od początku zarówno czytelnik jak i policja wiedzą kto morduje, tyle że policja szuka motywu, dlaczego. Potem, po zrozumieniu motywów, przez pół książki jest już tylko poszukiwanie i pościg podejrzanej. Powieści brakuje tego nieuchwytnego napięcia i niepewności, jakie spotyka się w kryminałach Roberts, tutaj wszystko jest oczywiste. Fakt, książkę czyta się przyjemnie, ale spodziewałam się czegoś więcej.

rumiko | 2015-01-12
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 24 listopada 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 27 listopada 2011

"To jest dla niej praca, środek prowadzący do celu." (Ex Libris)

Izabela Szczęsna | 2012-11-13

chce przeczytac