Popioły Middenheim

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Ashes of Middenheim: Paths of the Damned Campaign volume 1
hobby
palooh

Cień Mrocznych Bóstw nadal okrywa Miasto Białego Wilka. Skaza Chaosu uderzyła w samo serce miasta. Mroczne siły wciąż kryją się w ruinach domostw i w kanałach pod zniszczonymi ulicami. Kłamstwa, zdrada, mord i najgorsza z możliwych skaza duszy to niebezpieczeństwa, z jakimi zetkną się poszukiwacze prawdy. Gdy Bohaterowie przywożą starodawną ikonę do świątyni Sigmara, nawet nie podejrzewają, że wyznawcy Mrocznych Potęg jeszcze się nie poddali...
Popioły Middenheim to pierwsza część wielkiej trylogii Ścieżki Przeklętych. Oprócz scenariusza przygody w środku znajdziecie dokładny opis Middenheim po Burzy Chaosu, włącznie z mapami wszystkich dzielnic, najważniejszymi miejscami oraz osobistościami, które władają Miastem Białego Wilka.
Jak straszna tajemnica kryje się u źródeł władzy w mieście Ulryka? Cóż może zdziałać niewielka grupka przypadkowych Bohaterów? Sprawdź sam w Popiołach Middenheim!

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl

Apfelbaum | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Jeśli chodzi o przedstawienie świata jest to dużo lepsza pozycja od podręcznika głównego. Ten pierwszy wydaje się po prostu jakąś stereotypową kopią znanych nam narodów połączoną z krótkimi i niezbyt ciekawymi tekstami opisującymi mechanikę, czy funkcjonowanie różnych profesji i ras w świecie przedstawionym.

Tutaj mamy oryginalny pomysł na miasto w którym bohaterowie są zamieszani w konflikt międzywyznaniowy. Tego typu konflikt wydaje się opcją prawdopodobną w ramach przedstawionej sytuacji politycznej związanej z wojną z siłami obcych kultów Chaosu.

Fabuła jest dość prosta, ale przez to czytając podręcznik wydaje się jak najbardziej grywalna. Choć są punkty w których gracze mogliby się od niej odsunąć i książka nie przedstawia pomysłów jak Mistrz gry mógłby ich pchnąć ponownie na tory historii przedstawionej w scenariuszu.