...żywot wieczny. Amen: O tym, co czeka nas po śmierci

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
978-83-7569-100-9
religia
Franciszek

Na pytania Aliny Petrowej-Wasilewicz o życie wieczne niezwykle ciekawie i odkrywczo odpowiada znany i ceniony duszpasterz, 96-letni dominikanin o. Joachim Badeni. Ogromne doświadczenie życiowe, wiedza teologiczna, bardzo przenikliwe myślenie, prosty język trafiający do czytelników i pogłębiona refleksja na tematy ostateczne to atuty o. Badeniego, a tym samym książki.

buziaczek197 | 2015-05-29
Przeczytana: maj 2015

Ojca Badeniego uwielbiam o czym nie raz wspomniałam. Dlaczego w dzisiejszych czasach nie ma już takich kapłanów, księży? Czy tylko ja zauważyłam, że jako z nielicznych nie wypowiadał się na temat polityki. Potrafił dotrzeć do każdego człowieka. Przez swoje książki, które nam po nim pozostały potrafimy spojrzeć na każdy temat religijny innym okiem. Nie naszych księży z za ołtarza, którzy nam każą czytać prasę katolicką i nas zalewają falą krytycyzmu. Ja osobiście wolę zapłacić trochę więcej i kupić książki Ojca Badeniego :) W tej książce są opisywane sakramenty oraz to co nas czeka po śmierci. Najlepszy i najtrafniej ujęty jest rozdział o spowiedzi ... Polecam!

Anna | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

Bardzo lubię Ojca Badeni i potwierdzam jego teorie, był mądrym człowiekiem i w 100% ma rację. Jest niebo, piekło jest czyściec i nasza wolna wola.

Febra | 2016-03-06
Przeczytana: 08 lutego 2016

"Ten dzień przyjdzie jak złodziej". Kolejna książka o. Badeniego dotycząca śmierci, choć nie tylko. Trochę w niej nawiązań do "Śmierć? Każdemu polecam", trochę powtórzeń a mimo to z dużym zainteresowaniem ją czytałam. O.Badeni pisze o przedsmakach czyli, gdzie szukać raju dziś, ostrzega, że nie u wszystkich życie skończy się happy endem oraz, że ludzie osądy nie mają się nijak do Bożych.

JurekzJasła | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Jest to ciekawy wywiad, traktujący o wierze, ale czytałem go bardziej dla tego, by zobaczyć opinie, tak leciwego kapłana, niż poznać to, co ma do powiedzenia w tej kwestii.

M-E | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Ojciec Badeni o rzeczach ostatecznych. Prostym językiem o rzeczach trudnych. Polecam zdecydowanie.

alborn | 2016-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2016