Grzechy w kratkę

978-83-240-0917-6
religia, spowiedź, grzech, rozmowa
religia
Dagmara

Kto wymyślił spowiedź? Dlaczego ludzie unikają spowiedzi? Czym najczęściej grzeszą spowiednicy? Czy klerycy w seminarium mają praktyczne ćwiczenia ze spowiadania? Ile musi ważyć grzech, żeby był ciężki? Jakie pokusy niesie ze sobą Internet? Czy przez Internet można się spowiadać? Czy zawsze można uniknąć wzięcia lub dania łapówki? Jak bardzo spowiednik może wnikać w problemy penitenta? Kiedy warto się zdecydować na stałego spowiednika? Kiedy wolno ujawnić tajemnicę spowiedzi? Czym różni się spowiedź od psychoanalizy? Czy spowiedź może prowadzić do nerwicy?
Na te i inne pytania odpowiada kapucyn o. Piotr Jordan Śliwiński, jeden z prowadzących Szkołę dla Spowiedników.

Karo | 2014-03-13
Przeczytana: 12 marca 2014

Krótka historia sakramentu pokuty i pojednania, do tego wyjaśnienie istoty w sposób delikatny, ale i konkretny. Tego było mi potrzeba. Niebanalna okładka, niebanalny ksiądz. Aż żal, że nie ma takich osób więcej. Do tego wspominane odpowiednie dokumenty Kościoła, czy wersety Ewangelii. A spowiedź? - grunt to Miłość i takiego nastawienia również jest wciąż za mało w Kościele.

M-E | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Rozmowa z ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim na temat spowiedzi.
Przystępnym językiem omówione zostały sprawy prostsze i te bardziej złożone, wraz z należytym kontekstem.
Polecam.

Karol | 2013-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Bardzo dobra książka. Konkretna.

Gabrysia Herman | 2011-04-18

Chciałabym bardzo przeczytać tę książkę niestety nie jest ona już nigdzie dostępna;( możecie mi jakoś pomóc??

Bożena | 2018-03-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam