Götz i Meyer

Wydawnictwo: Graffiti BC
Gec i Majer
opowiadanie serbskie
Agnieszka

"Po lekturze powieści Albahariego człowiek czuje się jak zbity pies" Neue Zuricher Zeitung "To książka rozdzierająca serce, sardoniczna i brutalna, pisana w bezlitosnym tempie z ogromnym współczuciem i dzikim humorem." Independent "W ciężkiej i klaustrofobicznej prozie Albahariego pulsuje tępe zło: jest gęste i pachnie krwią i śmiercią; jest przerażające przez to, co mówi o zwierzęcym pędzie...

"Po lekturze powieści Albahariego człowiek czuje się jak zbity pies"
Neue Zuricher Zeitung

Independent

"W ciężkiej i klaustrofobicznej prozie Albahariego pulsuje tępe zło: jest gęste i pachnie krwią i śmiercią; jest przerażające przez to, co mówi o zwierzęcym pędzie do zabijania, który tkwi w każdym z nas. Götz i Meyer należą do najlepszych postaci w literaturze opisującej holocaust; groźni, upiorni i jednocześnie jak najbardziej prawdziwi."
Chicago Tribune

- O Bałkanach mówi się sporo, ale niestety, jedynie w negatywnym kontekście. Postanowiliśmy to zmienić – mówi Milan Duskov z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMK. - Chcemy promować bałkańską literaturę. Oferować to, co czyta się tam na co dzień. Książki, które zdobyły tam rozgłos. W ten sposób narodził się pomysł serii „Biblioteka Bałkan”.

lazarus | 2016-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2016