Pan pójdzie z nami

Wydawnictwo: CKH Wydawnictwo
978-83-928874-2-3
Marcin

"Pan pójdzie z nami" to nie kryminał. To obyczajowa powieść o dorosłym mężczyźnie, który znalazł w sobie dość siły, determinacji i - przede wszystkim - odwagi, by całkowicie zmienić swoje zawodowe życie. Został policjantem, poznał trudy pracy funkcjonariuszy i nie pomylił się - miał talent do rozwiązywania kryminalnych zagadek, ale... W tej książce, w części autobiograficznej - trudno...

W tej książce, w części autobiograficznej - trudno rozstrzygać co jest prawdą, co anegdotą, a co literacką fikcją. Relacje policjantów wydają się bardzo autentyczne. Daleko autorowi do pisania powieści sensacyjnej, do ubarwiania. Policjanci bywają ranni, cierpią, spędzają godziny przy „papierkowej robocie”, mają swoje małe sukcesy i swoje porażki.

Na drugim planie zrodziła się historia rodziny, której mąż i ojciec stał się policjantem. Żony, która stara się zrozumieć i dzieci, które są za małe by pojąć dlaczego taty znów nie ma w domu.

Joanna Indianka | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Akcja książki dzieje się w mieście w którym żyję a nawet w mojej dzielnicy. Dodaje to całości dodatkowy charakter, jakbym czytała zapiski dobrego znajomego.
Świetnie się czyta - są chwile radości i chwile głębokiej zadumy. Dobrze, że mam drugi tom pod ręką bo ciężko byłoby mi się rozstać, tak znienacka, z głównym Bohaterem.

Piotr W | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, POLICYJNE
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Książka opowiada o życiu Piotra, jego zmaganiach w pracy w policji i małżeństwie z Lucyną. Z pewnością trzecioosobowa forma jest tylko kosmetycznym zabiegiem z uwagi na fakt, iż przedstawiane tu sytuacje można utożsamić z życiem autora. Książkę szybko się czyta, napisana jest przyjemnym "łatwo pochłanialnym" językiem. Praca w tej "firmie" to przeplatanka humoru, goryczy, smutku, zmagań z samym sobą - to właśnie znaleźć można na kartach tej publikacji...

ania | 2013-01-14

srednia

Dominika | 2011-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2011

To ciekawe, przeczytać książkę o policjantach napisaną przez byłego policjanta właśnie. Bowiem jak mówi sam Piotr Rosa, "Pan pójdzie z nami" to historia po części autobiograficzna, w której opisuje on wydarzenia, które naprawdę kiedyś miały miejsce podczas jego służby.

Bohaterem powieści jest trzydziestoletni Piotr, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej. Ustatkowany, posiadający dość dobrze płatną pracę, żonę i dzieci. Wciąż jednak gdzieś po głowie chodzi mu myśl, że prawdziwym spełnieniem marzeń byłaby praca w Policji. Marzenie to postanawia zrealizować nawet mimo protestów niezbyt zachwyconej tym żony- Lucyny. Obawia się ona bowiem, że człowiek, który na co dzień będzie miał styczność ze złem, obracał się w kręgach przestępców, poświęcał całkowicie swoje życie tej pracy, zmieni się. Nie będzie miał czasu dla niej, dla dzieci lub co gorsza zboczy z właściwej ścieżki. Początkowo Piotr nie bierze jej wątpliwości pod uwagę, jednak z czasem sam zaczyna dostrzegać, jak duże zmiany...

MrocznyRufus | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

"Sympatyczna książeczka"- taka myśl towarzyszyła mi przez większość lektury. Sympatyczna okładka, sympatyczny główny bohater będący totalnym zaprzeczeniem głównych bohaterów kryminałów do jakich przywykliśmy. To nie jest samotnik, alkoholik, ekscentryk, geniusz, mściciel o atletycznej sylwetce i ganiający bandziorów po dachach z giwerą w dłoni. To jest normalny facet, usiłujący ułożyć sobie normalne życie, przy nienormalnym charakterze pracy jaki ma służba w Policji. I niestety im bliżej końca historii jesteśmy, tym mniej sympatycznie się robi w jego życiu.

Dostałem od tej książki wszystko czego oczekiwałem, wszystko czego się spodziewałem po opisie. Nie chciałem kryminału, mroku, krwi, trupów, flaków, intryg... tylko czegoś realnego o prawdziwych ludziach. Nie zawiodłem się i chętnie sięgnę po kolejną część.

VivjenSnow | 2012-06-09
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Rewelacyjna książka. Mam nawet autograf :D

sulek2712 | 2015-06-21
Przeczytana: 2015 rok

Nie brak w niej akcji, humoru ale i poważnych kwestii do przemyślenia. Przedstawia pracę policji od tej drugiej strony często niezbyt pasjonującej ale żmudnej i koniecznej.

pawel_w | 2017-12-20
John_Antony | 2017-11-23