Spowiedź mordercy. Prawdziwa historia meksykańskiego zabójcy

Tłumaczenie: Krzysztof Cierniak
Wydawnictwo: Pascal
El Sicario: The Autobiography of a Mexican Assassin
Ag2S

Jest doskonale wyszkolony i śmiertelnie niebezpieczny. Bezlitośnie zabijał swoje ofiary. Dziś nawet ich nie pamięta. Były dowódca policji stanowej w Chihuahua i Juárez, bezlitośnie zabił setki ludzi i był ekspertem w porwaniach i torturach. Latami trenowany przez policję, opłacany przez FBI został wyszkolony na doskonałego zabójcę. Nigdy nie został oskarżony za przestępstwa, które...

Jest doskonale wyszkolony i śmiertelnie niebezpieczny.

Bezlitośnie zabijał swoje ofiary.

Dziś nawet ich nie pamięta.

Nigdy nie został oskarżony za przestępstwa, które popełnił i wciąż żyje na wolności.

Jako jedyny zdecydował się ujawnić tajemnice karteli narkotykowych w Meksyku i USA.

Nieważne, czy w grę wchodzi kula, nóż czy cios. Zadaniem zabójcy jest załatwienie wyznaczonego człowieka.

Po raz pierwszy, z pełną świadomością i brutalnością tego co przeżył i co zrobił, ten meksykański płatny morderca zdecydował się ujawnić prawdę o kartelach narkotykowych i korupcji, które rządzą światem.

Zabijał

Cóż, są różne sposoby zabijania. Żaden z nich nie jest specjalnie przyjemny. Najłatwiej jest ich po prostu zastrzelić. Jednak żaden z bossów nie chce, żeby umierali szybko czy bezproblemowo.

Torturował

Ubranie moczy się w wodzie, a następnie podłącza ciało do gniazdka elektrycznego kablem dziesiątką, żeby wytrzymał napięcie… Kable mocuje się do palców u stóp i włącza do prądu. Po dwóch dziesięciosekundowych zabiegach człowiek powie ci wszystko, co chcesz, dosłownie wszystko.

W końcu sam stał się celem…

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

haribek | 2018-09-05
Przeczytana: 15 lipca 2018

Do ostatniej strony czytałam książkę z nadzieją, że może autor potrzebuje czasu, aby "się rozkręcić", a może najlepszą, najciekawszą część zostawia na koniec. Niestety, nic takiego ne ma miejsca...
Ksiązka powstała jakby na siłę, ja również na siłę zmuszałam się, aby ją skończyć.

Jadwiga | 2018-06-01

Poruszające świadectwo brutalnego życia i głębokiego nawrócenia!
Lubię literaturę faktu a tematy poruszane w tej książce są mi znane z licznych filmów i publikacji. Tak się dzieje na tym świecie.Niestety.
Wspaniale,że morderca pozwolił Bogu na znalezienie go jako tej ewangelicznej zagubionej owieczki...
Pozycja wartościowa!

Paulina | 2017-08-23

Pierwszy rzut oka sugerował, że ta książka przypadnie mi do gustu, jednak już po przeczytaniu pierwszych stron zaczęłam mieć wątpliwości, bo czytało się tę książkę jakoś tak ciężko, nie potrafiłam się do niej przekonać i długo leżała na półce. Później postanowiłam dać jej szansę, ale czytało mi się równie ciężko jak za pierwszym razem i nie mówię tu o samej części mordercy, ale już nawet o wstępie...

Paweł | 2017-03-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 14 marca 2017

Książka opowiada o życiu mordercy meksykańskiego który się nawrócił i zmienił całe swoje życie. Niestety cała książka pomimo swojego tytułu który przyciąga i zapowiada naprawdę poważna lekturę jest po prostu przeciętna. Jako tako, do niczego nie można się przyczepić, ale jest dla mnie jakaś taka chaotyczna, niepoukładana. Niewątpliwym plusem jest to, że ta książka nie odpycha a dziwnym sposobem przyciąga i nie da się jej nie przeczytać.

dzazz | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2016.
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Zachęcona recenzją na okładce książki i dodatkowo namówiona przez kolegę ochoczo sięgnęłam po "Spowiedź mordercy" i ... tak jak się rozczarowałam, to tylko ja wiem.
Książka, jak większość, podzielona jest na kilka rozdziałów. Pierwsze, co rzuca się w oczy to okropnie przydługi wstęp. Oprócz tego, że dłuuugi, to jeszcze tak nudny, że trzy razy zabierałam się za jego czytanie. Za każdym razem kończyło się tak samo - zapadnięciem w sen.
To miała być książka "o świecie, na który nie można się zgadzać", o człowieku, który bezlitośnie zabijał, torturował, książka będąca przerażającą autobiografią.
A tymczasem otrzymałam co? Gniot, nad którym najpierw zasypiałam, a który później nudził mnie tak, że marzyłam tylko o tym, żeby go skończyć. Opowieść o niegrzecznym chłopcu, który pije, ćpa, imprezuje, zabija, aż w końcu ... fanatycznie głosi, że "Bóg go uratował! Bóg podał mu pomocną dłoń! Bóg jest najważniejszy!" (Żeby było jasne - nie neguję jego wiary, bo sama jestem wierząca, ale.....

Becia | 2016-03-14
Przeczytana: 13 marca 2016

Mnie książką bardzo sie podobała, chociaż ... trochę za krótka :)

Paulina777 | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Zawiodła mnie ta książka. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, tym bardziej po tak intrygującym tytule

Adrian Spajder | 2015-08-11

Mocna pozycja. Historia zawodowego zabójcy, dla którego zabić człowieka to tyle, co zdeptać mrówkę. O tym, jak to robił (różne sposoby tortur), jak znikał, co wtedy czuł i dlaczego cena za jego głowę była taka wysoka.

Jovita8989 | 2015-03-04

Na tę książkę natknęłam się przypadkiem w bibliotece. Lektura zapowiadała się bardzo ciekawie, ale jednak dość mocno mnie rozczarowała. Po pierwsze przydługawy wstęp, który spokojnie można by było skrócić - czytałam, bo myślałam że zawarte w nim informacje będą kluczowe do zrozumienia reszty książki, a tak naprawdę połowa z nich do niczego się potem nie odnosiła. Następnie narracja bohatera z podziałem na kolejne etapy jego życia - tu "Spowiedź mordercy" była najciekawsza, dowiedziałam się sporo rzeczy, choć spodziewałam się więcej. Niestety całe dobre wrażenie niszczy końcowy fragment o nawróceniu bohatera. Rozumiem, że facet w Bogu znalazł pomoc, wsparcie i wytyczne jak żyć. Rozumiem, że religia stała się ważną częścią jego życia. Ale koncówka tej książki to istny fanatyczny bełkot, gdzie bohater wciąż powtarza te same rzeczy. Miałam wrażenie, że czytam wypociny jakiegoś "ulicznego proroka" krzyczącego do przechodniów "tylko Bóg może Was ocalić!" a nie byłego członka...

StichMAN | 2014-08-02
Przeczytana: 12 lipca 2014

Spodziewałem się znacznie więcej po tej książcę