Pan pójdzie z nami II

Wydawnictwo: CKH Wydawnictwo
Dominika

Jest to pełna ciepła, humoru i ogromnych emocji powieść ukazująca nieznaną stronę pracy policji. Dalsze losy Piotra Misińskiego i jego rodziny - bohaterów pierwszej części trylogii Pan pójdzie z nami. Czy poświęcający większość swojego czasu pracy Piotr będzie potrafił pogodzić ją z życiem rodzinnym? Jaki wpływ będzie miała na rodzinę praca w tak nietypowym zawodzie, jakim jest zawód policjanta? Jak Piotr poradzi sobie z problemami, które pojawiły się na jego drodze w pierwszym tomie trylogii? Piotr rozpoczynając swoją nową pracę, miał marzenia, ideały. Co się z nimi stało po kilkunastu latach bycia policjantem?
Na te pytania odpowiada niecodzienna, zawierająca elementy autobiograficzne druga już część przygód młodego komisarza.

źródło opisu: http://ckh.szczecin.pl

źródło okładki: http://ckh.szczecin.pl

DziadekDoOrzechów | 2013-01-26
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Druga część powieści "Pan pójdzie z nami" to obowiązkowa lektura dla osób chcących wstąpić do największej formacji mundurowej, jaką jest Policja. Piotr Rosa w sposób doskonały przedstawił codzienny przebieg służby w pionie kryminalnym, nie pomijając przy tym wpływu służby na życie prywatne. Czytelnik poznaje prawdziwą stronę ciężkiej, a zarazem dającej ogromną satysfakcję pracy w Policji. Autor sprawnie opisał również schematy rządzące w "firmie" i absurdy jakie mają miejsce w pracy Policjanta. Myślę, iż ta książka stanowi swoistą "furtkę" dla każdego, kto chce zrozumieć ludzi, którzy codziennie narażają swoje życie i zdrowie dla innych, w walce ze złem, otrzymując przy tym niegodziwe zarobki i zmagając się z brakiem szacunku dla munduru wśród współczesnego społeczeństwa. Polecam i jednocześnie zapewniam, iż fabuła pochłonie każdego czytelnika, a przekaz płynący z dzieła z pewnością wywrze ogromne wrażenie.

Noc-Kairu | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Piotr Misiński w drugiej części to już policjant ze stażem, fachowiec i stary wyjadacz,choć jak się potem okazuje są lepsi i bardziej obeznani od niego.Piotr ma zawód,który mimo że nie łatwy,jest jego pasją.Niestety praca pochłania go całkowicie,co kończy się rozbiciem rodziny.Ten wątek i postępowanie Piotra bardzo mi się nie podoba,ale zapewne takie jest życie,całe nie może być piękne i poukładane.Cenimy Piotra jako zdolnego policjanta,jego zachowanie wobec rodziny wzbudza zupełnie odmienne emocje,więc na koniec żeby go choć trochę pożałować autor funduje mu wypadek motocyklowy z którego nie wiadomo co wyniknie,więc musimy poczekać na część 3.

Dominika | 2011-09-16
Przeczytana: 13 września 2011

Policja od zawsze kojarzyła mi się z szaleńczymi pościgami, strzelaniną, facetami z bronią w ręku, z przerwami na pączki w barach i niebieskimi mundurami. Trochę tutaj zapachniało jakimś amerykańskim kinem akcji i przyznaję, że swoje wyobrażenia o służbach bezpieczeństwa opieram głównie na zagranicznych przedstawieniach, czy to filmowych, czy to książkowych. Miło więc czasem jest poznać coś, co jest nasze polskie, by nie mieć mylnych wyobrażeń.
„Pan pójdzie z nami… II” to ciąg dalszy przygód policjanta Piotra, opartych w pewnym stopniu na prawdziwych przeżyciach autora książki. Początek przedstawia się intrygująco i ciekawie. Główny bohater zostaje bowiem wmieszany w niezłą aferę. Trafia nawet do aresztu, gdzie w końcu uświadamia sobie lub może dopuszcza do siebie myśl, jak ważna jest dla niego jego żona i dzieci. Wątek małżeństwa Piotra i Lucyny został w tej części nieco bardziej rozbudowany, co osobiście bardzo mi odpowiada, bo uważam go za najciekawszy w całej książce. Zawsze...

tomczyslaw | 2016-03-24
Eeyore | 2014-08-31