Pozycja

The Position
978-83-7301-937-9
seks, poradnik,
luneme

Bestsellerowy, ilustrowany poradnik seksuologiczny Paula i Roz Mellowów, pokłosie rewolucji obyczajowej lat siedemdziesiątych XX wieku, to źródło małej fortuny, ale i wielkich kłopotów. Ich dzieci wolałyby zmienić nazwisko, oni sami zaś wkrótce się rozwodzą. Gdy po latach Roz chce wznowić książkę, zabliźnione rany otwierają się... Pozycja – nominowana w 2006 roku do Orange Prize – to świetnie...

Pozycja – nominowana w 2006 roku do Orange Prize – to świetnie napisana, zabawna i pełna szczerego wdzięku powieść, ale i swoisty przewodnik po współczesnej seksualności.

Olina | 2014-02-19
Na półkach: Posiadam, Sprzedaż, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2014

Powieść zakupiona na letnim festiwalu taniej książki za 12 zł, okładka przyciąga uwagę, opis na obwolucie również zachęca. Kupiłam, odstawiłam na pół roku (żeby nabrała mocy urzędowej) i kiedy w końcu naszła mnie ochota na jej przeczytanie to niepotrzebnie zaczęłam czytać opinie o niej. I to był błąd ponieważ się zniechęciłam trochę. Myślę sobie "nie przeczytam, to się nie dowiem". Przeczytałam i jestem w siódmym niebie! Wspaniała analiza życia każdego z członków rodziny, którzy są opisani (ich dzieciństwo przed i po odkryciu książki oraz życie dorosłe) i posiadają swój rozdział. Wstrząsającym jest jak "niewinny" wybryk rodziców potrafi wpłynąć na życie dzieci, jak wielką traumę może wyrządzić. Opisy nie są przewlekłe, pomagają wczuć się w każdego z bohaterów. Polecam gorąco. Naprawdę warto.

DoTTi91 | 2015-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2015

„Jak to się stało, że dzieci wychowane w jednej rodzinie tak bardzo różnią się od siebie po latach? Jak to się stało, że ostatecznie są od siebie tak daleko?”

Jak to się stało? - Zaczęło się od obejrzenia przez dzieci poradnika opracowanego przez rodziców a dokładnie Paula i Roz Mellowów.
Gdyby to był jakiś poradnik kulinarny a tu nie! - seksuologiczny a co tam, jak szaleć to szaleć na całego.
Przez niego obraz dzieciaków na seks a dokładnie: Holly, Michaela, Dashiella oraz Claudii, został wypaczony i każdy kształtował się inaczej.

Odkryć tych dokonujemy z każdym kolejnym rozdziałem, który jest przypisany do innego z rodzeństwa. Poznajemy w nich koleje dorastania i kształtowanie ich seksualności a następnie ich dalsze losy, niekiedy zawiłe, trudne i nie kończące się 'happy endem'. To one, kiedyś niepozorne dzieciaki a teraz dorośli ludzie przedstawieni w książce wiodą prym zaś rodzice są na drugim planie jako ostoja, napęd całej fabuły, która się toczy.

Książka ukazuję...

godsmaczka | 2012-07-20
Przeczytana: 28 lipca 2012

Ale szybko się czyta! Jednym tchem. Co prawda powierzchownie, bo zawiera mnóstwo zbędnych detali i jest to dalekie od poradnika, ale wciągają te historie naprawdę mocno. Książka przypomina obyczajowe powieścidła-romansidła, ale jest bardzo bogata w treści i przeróżne opisy tego samego ;. Nie przypuszczałam, że można znaleźć aż tyle czasowników na tę aktywność. ; Fantastyczna lektura, dobrze napisana. Za bardzo rozepchana biografiami postaci, szczegółami z ich życiorysów, ale to nic - można to przecież... "przelecieć" ; wzrokiem. To niesamowite, ale po przeczytaniu ostatniego rozdziału czułam przemożny brak "ostatecznego zamknięcia". Taki potężny wszechogarniający mnie niedosyt, w wyniku jakby pominięcia pointy. No i tak smutno się skończyło, że jakoś... nie spodziewałam się, że do tego zmierza ta książka. Treść ma wiele wątków pobocznych i w sumie można się nieco pogubić i nie wyczuć myśli przewodniej towarzyszącej autorce tego dzieła. Jednakże te opowieści mocno wciągają w swój...

LifeOnMars | 2011-02-08
Przeczytana: maj 2009

Przeczytałam bo przeczytałam, ale bardzo mi się NIE podobała. Po tytule oraz okładce spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Kompletnie nic mnie nie zainteresowało.

Anna | 2016-03-24
Przeczytana: 22 marca 2016

Nie wiem czy powinnam dzielić się swoją opinią, bo książki nie doczytałam do końca. Zanim się poddałam dałam jej szansę – trzy rozdziały. Książka w mojej opinii o niczym, bohaterowie nie budzą sympatii, historia nieciekawa. Liczyłam na „(...) zabawną i pełną szczerego wdzięku powieść (...)", a moim jedynym uczuciem była obojętność.
Za konkluzję niech posłuży cytat z „Pozycji” najlepiej oddający klimat książki: "Najwyraźniej seksu nigdy dosyć; trzeba nieustannie uzupełniać jego zapasy, trzeba wciąż go napełniać, jak napełnia się wodą wiadro w studni. Ludziom nie wystarczy po prostu uprawiać ze sobą seksu, muszą jeszcze oglądać zdjęcia pokazujące seks, muszą czytać na jego temat i słuchać opisów, w każdym rozdzierającym i rozweselającym szczególe.”

atramentovva | 2011-08-28
Przeczytana: marzec 2011

Ciekawa opowieść o tym, jak na życie dzieci oraz ich wybory mogą wpłynąć decyzje podjęte przez rodziców. Pozycja ta przedstawia relacje rodzinne, różnice w charakterach jej członków. Okazuje się, że z pozoru dobre dezycje wcale nie muszą mieć pozytywnych skutków. Książkę polecam wszystkim tym, którzy choć trochę interesują się ludzkim umysłem czy emocjami, ale głównie powinni nią zainteresować się psychologowie.

Opowiada o losach małżeństwa, które w młodości napisali poradnik seksualny. Mają 4 dzieci, które w wieku dziecinnym zobaczyli ową książkę. Skończyło się tym, że małżeństwo się rozwiodło a ich dzieci miały problematyczne życie jak np bycie gejem. Osobiście w ogóle mi się nie podobała. Ani fabuła, ani styl pisarki.

Chemiczka | 2016-11-26
Karina Wa | 2016-07-01