Wyjątkowi

W.A.B.
The Interestings
literatura piękna
Inne

Niewątpliwie jest to duże przedsięwzięcie napisanie książki, której akcja rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz obejmuje losy tak wielu bohaterów. Doceniam całokształt, jednak to co zapamiętam to postać Jules. Jest ona dla mnie niejako przestrogą. Gdybyśmy choć trochę energii, którą poświęcamy na porównywanie się do innych, zazdroszczenie, ocenianie i domysły...

Ku mojemu zaskoczeniu książka okazała się być bardzo dobra. Podchodziłam do niej raczej sceptycznie i nie liczyłam na byt wiele ale bardzo mnie zaskoczyła. Podoba mi się sama fabuła i relacja między bohaterami. Pomysł z podzieleniem książki na trzy części o różnych ramach czasowych okazał się być świetny. Bardzo dobra i godna zwrócenia na nią uwagi.

Łatwo jest tę książkę porównywać do "Małego życia" i rzeczywiście można dużo podobieństw w nich odnaleźć. Jako, że "Małe życie" nazywam moją książką życia, Meg Wolitzer miała wysoko postawioną poprzeczkę i tylko niewiele brakowało, by dała radę ją przeskoczyć.

To będzie jedna z tych książek, które polecam innym.

Spodoba się tym, którzy pokochali 'Małe życie'.

Wciągająca, miejska, smutna.

Nie podołałam. Rzadko odkładam książki w trakcie czytania, udało mi się przejść przez 100 stron i zrezygnowałam. Nie wciągnęła mnie narracja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kompletny niewypał.

Właściwie można dość szybko stracić motywację, żeby dotrzeć do końca, o ile centralna postać jest okropna. A taka jest moja imienniczka, Jules, najmniej wyjątkowa i najbardziej skoncentrowana na tym, żeby taką się stać. Jules ma organicznie wdrukowany kompleks i wydumane aspiracje. Letni obóz artystyczny tylko je rozbudza. Tuż po nim widzi małość swojej wyjściowej rodziny,...

Ufff... Zmęczyłam to "dzieło". I cóż mogę powiedzieć? NUDAAA! Ciągnie się i ciągnie przez kilkaset stron. A ja sierotka czytałam do samego końca z nadzieją że coś się stanie, że coś się zadzieje i co? I wielkie nic.

Powieść rozczarowująca- spodziewałam się rozbudowanej (książka do diabła jest obszerna!) sagi studiującej dorastanie i związane z nim niepewności i dylematy. Niestety tutaj nie było o tym mowy bo niechlujnie nakreślone postacie dosłownie scalały się w jedno. Płycizna psychologiczna plus metafory ,,od czapy" - szkoda czasu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię książki, które opowiadają o doświadczeniach grupy bohaterów na przestrzeni wielu lat czy dziesięcioleci.I właśnie taką książką są "Wyjątkowi". Poznajemy kilka postaci, których losy się łączą, coś ich cały spina razem, ale pojawiają się też podziały, konflikty itp. Generalnie dzieło Meg Wolitzer bardzo przypadło mi do gustu, ale książka trochę się rozkręca - pierwsze,...

Dyskusje

• 2019