Pech i kłopoty; Słonecznik; Mapa trzech mędrców; Dzień zaślubin

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Bad Luck and Trouble; The Sunflower; Map of Bones; The Wedding Day
978-83-60530-05-4
czteropak

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Pech i kłopoty - Lee Child, 2. Słonecznik; 3. Mapa trzech mędrców; 4. Dzień zaślubin - Catherine Alliott, tł. Anna Bańkowska Pech i kłopoty Jack Reacher i Frances Nesgley, dawniej członkowie elitarnej jednostki specjalnej żandarmerii USA, od lat nie utrzymują ze sobą kontaktów. Reacher dobrze wie, że żyjąc z dnia na dzień i wędrując z miejsca...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:

1. Pech i kłopoty - Lee Child,
2. Słonecznik;
3. Mapa trzech mędrców;
4. Dzień zaślubin - Catherine Alliott, tł. Anna Bańkowska

Pech i kłopoty

Jack Reacher i Frances Nesgley, dawniej członkowie elitarnej jednostki specjalnej żandarmerii USA, od lat nie utrzymują ze sobą kontaktów. Reacher dobrze wie, że żyjąc z dnia na dzień i wędrując z miejsca na miejsce, bez adresu i telefonu, jest praktycznie nie do wytropienia. Kiedy więc Neagley przekazuje mu zaszyfrowaną wiadomość, zdaje sobie sprawę, że rzecz jest poważna. I się nie myli. Ale Reacher nigdy nie zawodzi przyjaciół. Stawi się na to wezwanie. Bo nie podskakuje się ludziom z jednostki specjalnej.
Pierwsze polskie wydanie jest częścią książki z serii

Dzień zaślubin

Annie O'Harran przygotowuje się do ślubu z przystojnym, opiekuńczym lekarzem, który ocalił ją przed załamaniem psychicznym po rozpadzie pierwszego małżeństwa. Zanim jednak nadejdzie szczęśliwy dzień, Annie usuwa się w kornwalijskie ustronie, aby tam w ciszy i samotności dokończyć swą pierwszą powieść. Niestety jej nadzieje okazują się płonne. W pięknej starej rezydencji na zatoką, gdzie właśnie zamierza spędzić lato, pojawia się intruz, który bezpowrotnie burzy jej spokój.

Brygida | 2014-08-03
Przeczytana: maj 2008

Słonecznik, to najpiękniejsza powieść jaką kiedykolwiek czytałam. Przede wszystkim jest wzruszająca, pełna przygód i oczywiście wątków miłosnych. Tak bardzo mnie porwała, że miesiąc po jej przeczytaniu wróciłam do niej ponownie. Polecam!

Rose92 | 2013-10-26
Przeczytana: 25 października 2013

"Pech i kłopoty" - całkiem ciekawa akcja, chociaż czytałam lepsze książki o Jacku Reacherze. 6/10
"Słonecznik" - piękna powieść mówiąca o sile miłości. 8/10
"Dzień zaślubin" - czytało się ciekawie od początku do końca. 7/10

patronat | 2016-06-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

"Pech i Kłopoty" - książka, której główny bohater z pewnością jest w stanie przyciągnąć uwagę i sympatię niejednego czytelnika. Jest charyzmatyczny, ma ciekawe poczucie humoru. Całkowicie zgrywa się z akcją, która prowadzona jest płynnie i w sposób atrakcyjny dla odbiorcy.

"Słonecznik" - piękna, kobieca opowieść o sile miłości. Na całe szczęście nie jest schematyczna, choć zakończenie niektórym może wydać się zbyt naiwne.

"Mapa Trzech Mędrców" - genialna fabuła, która trzyma czytelnika w napięciu od początku, do samego końca. Dla takich książek warto żyć. Fenomenalne zwroty akcji, przyjemny styl.

"Dzień zaślubin" - czyta się tak, że nie chcę się uciec, odejść, porzucić bez skończenia. Po prostu :)

syla50 | 2014-02-17

Przeczytany tylko Słonecznik. Bardzo sympatyczna książka, trochę romans przeplatany z przygodą. Bardzo szybko się czyta, w sumie pozytywne zaskoczenie,polecam.

Naiva | 2013-07-26
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Lee Child "Pech i Kłopoty"
W tej książce ma się do czynienia z byłym wojskowym, żyjącym chwilą obecną. Nie ma pracy, stałego adresu, samochodu, ani nawet bagażu. To sprawiło, że ta postać stała się bardzo intrygująca, inna niż wszystkie. Miał on jedynie konto bankowe, na którym pozostawiono mu sygnał wzywający go o pomoc.
Tak zaczęła się cała tajemnicza historia, w którą zostali zamieszani jego koledzy i koleżanki z wojska, którzy w przeciwieństwie do niego ustatkowali się w życiu.
Nieuchwytny, zaradny z zimną krwią.
Czytałam tę książkę z najwyższą chęcią. Odkrywanie po kolei wrogów, szpiegowanie, walka o życie uwięzionych przyjaciół, o które walczy czwórka ludzi z jednostki specjalnej to coś, co sprawia, że zapomina się o wszystkim, tylko chce się znać dalszy ciąg.

James Rollins "Mapa Trzech Mędrców"
Tajemnica skrzętnie ukrywana od wielu wieków przez wyznawców niewiernego Tomasza ma w końcu zostać ujawniona. Wiąże się to oczywiście z tajemnicą. Nie brakuje jednak bractwa,...

Karolina | 2010-09-24
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 06 grudnia 2009

Nie mogłam się wciągnąć. Niby jest wszystko: zemsta dawnej zgranej drużyny, zagadka kto ich morduje jednego po drugim, ale... jakoś nie zaskoczyło. Dobra książka na jesienny wieczór, szybkie czytanie, ale tylko tyle.

czytajka91 | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Jak zbliżałam się do końca lektury - Słonecznik, żałowałam, że już się kończy. Mogłabym o losach bohaterów czytać więcej i więcej. Świetny materiał na ekranizacje !. Cudowna książka

coolrose | 2014-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Zbiór ciekawych opowiadań,od sensacyjnego Lee Childa,po romantyczną opowieść Catherine Alliott.Fajne połączenie zapewnia interesującą lekturę.
Polecam

Lucyna | 2012-04-12
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Słonecznik" - Kolejna genialna książka tego autora:) Ciekawe wątki, szybko się czyta. Naprawdę polecam :)

irisa | 2016-02-25
Na półkach: 2016, Wciagające, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2016

Przeczytałam słonecznik. Bardzo ładna książka, o prawdziwej miłości, poświęceniu dla innych. Polecam