Zaklęty las

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 3)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
När mörkret faller
podróż, rodzina, nienawiść
dona

Tiril, Erling i Móri wyruszają w podróż, podczas której mają poznać szczegóły prawdziwego pochodzenia Tiril. Ślady prowadzą do Tiveden, głębokich leśnych ostępów ciągnących się między jeziorami Wener i Wetter. Towarzyszy im baronówna Catherine von Zuiden. Niebezpieczna wyprawa... W mrocznych lasach pełnych drapieżników grasują niewidzialne istoty, a w dodatku zazdrosna Catherine z nienawiścią...

Niebezpieczna wyprawa... W mrocznych lasach pełnych drapieżników grasują niewidzialne istoty, a w dodatku zazdrosna Catherine z nienawiścią spogląda na Tiril...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-86-5

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Przed laty czytałam sagę o ludziach lodu i pamiętałam że pochłaniałam tom za tomem, gdy urodziłam dziecko potrzebowałam odskoczni, lektury lekkiej i niezbyt wymagającej sięgnęłam po kolejną sagę Margit Sandemo.
W tomie trzecim przestajemy się skupiać na Morim i Tiril i do historii wprowadzane są nowe osoby, szukamy korzeni głównej bohaterki co przyniesie szereg nowych osób i podniesie napięcie tomu

Kej_C | 2013-01-10

...od niej zaczęła się moja przygoda z Sandemo i fascynacja Skandynawią. Klimat książki, mimo upływu tylu lat od przeczytania wciąż niesamowicie działa mi na wyobraźnię :-) moja absolutnie najbardziej ulubiona z jej książek.

Agata | 2012-05-18
Przeczytana: listopad 1997

Ciąg dalszy przygody z Tiril i Mórim :)

aniulek | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

W trzecim tomie Sagi o Czarnoksiężniku akcja wreszcie zaczyna się rozwijać. Nie dorównuje jeszcze Sadze o Ludziach Lodu, jednak jest na najlepszej drodze żeby to osiągnąć.
Historia zaklętego lasu wciągnęła mnie od samego początku. Niezwykłe umiejętności Moriego pomogły zniszczyć panujące w nim zło, jednak całość psuje trochę postać Catherine, choć głównie dlatego, że nie lubię osób, które tak się zachowują.

Kinga Finke | 2014-04-24

Kolejny świetny tom, świetnej sagi.
Tu zaczynają pojawiać się zalążki grozy, może nie robi się jakoś super strasznie, ale no...

Co do fabuły boska, tyle, że Catherine jest typem człowieka, których w rzeczywistości nie toleruje więc i jej nie znoszę :)

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: 11 lutego 2009

Super, ta historia przykuła mnie na długo do książki. Wprowadzenie Catherine było świetnym posunięciem ze strony autorki, teraz przynajmniej Mori może się wykazać.

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo