Próba ognia

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Saga o Czarnoksiężniku (tom 5)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Eldprovet
przygoda, rodzina, przyjaźń
dona

Księżna Theresa wraz z Tiril i jej mężem Mórim jedzie na Południe. Nieświadoma, że w ten sposób obie z córką przybliżają się do grożącego im od dawna niebezpieczeństwa, pragnie tam stworzyć swej rodzinie dom. Móri i jego przyjaciele odkrywają tymczasem nową możliwość rozwiązania zagadki znaku Słońca. Móri, Tiril i Erling, nie bacząc na żadne przeszkody, wyruszają na pełną przygód wyprawę,...

Móri i jego przyjaciele odkrywają tymczasem nową możliwość rozwiązania zagadki znaku Słońca. Móri, Tiril i Erling, nie bacząc na żadne przeszkody, wyruszają na pełną przygód wyprawę, gotowi przejść przez próbę ognia.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-85841-88-1

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam dwa lata temu a kompletnie nic mi nie zostało w pamięci z tego tomu. jedyny pewnik to że lekko się czytało

Isil | 2013-12-02

Przyznam, że w połowie lektury trochę byłam znużona, ale później akcja nabrała tempa a autorka napisała kolejne świetne zakończenie po którym mamy ochotę sięgnąć po następny tom.

shee | 2016-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2016

Księżna Theresa wraz ze swoja corka Tiril i jej mężem Mórim jada na Południe aby odnalezc spokoj. NIestety nie jest to mozliwe, bo sa poszukiwani przez "Mistrza Zakonu Świętego Słońca” . Poznajemy takze ojca Tiril i wreszcie dowiadujemy sie dlaczego ona sama musi sie ukrywac.
Ksiazka konczy sie w takim momencie, ze ma sie ochote zaczac nastepna czesc sagi

Agata | 2012-05-18
Przeczytana: listopad 1997

Ciąg dalszy przygody z Tiril i Mórim :)

AgaK78 | 2011-10-21
Przeczytana: 18 października 2011

Po przeczytaniu tomu 5 muszę niestety napisać, że jestem trochę zawiedziona i Saga o Czarnoksiężniku w mojej opinii jest dużo gorsza od Sagi o Ludziach Lodu a miałam nadzieję, że będzie co najmniej tak samo wciągająca :(Staram się przeczytać pozostałe tomy i mam nadzieję,że po przeczytaniu całości zmienię zdanie...

aniulek | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Opisywanie sielanki Tiril i Moriego oraz ich najbliższej rodziny trochę autorce nie wyszło i początek tomu nudzi niesamowicie. Jednak już od samego początku wyprawy trójki dawnych przyjaciół książka znów wraca na właściwy poziom i zakończenie pochłania się jednym tchem.

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo