Luis Barnavelt i mroczny cień

Tłumaczenie: Małgorzata Pogoda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Figure in the Shadows
83-7245-536-8
luis barnavelt, mroczny cień
Mallwa

Dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziei, wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem! Współczesna klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej, na której przez ostatnie 25 lat wychowały się miliony Amerykanów, książka bijąca na nowo rekordy popularności dzięki sukcesowi Harry'ego Pottera. Tu znajdziesz przygody przypominające te, które spotkały Harry'ego Pottera... magiczny świat czarodziei i czarnoksiężników - rzeczy mądre i sprawiedliwe oraz ciemne, przerażające moce i podobnego bohatera - jedenastoletni chłopiec, który stracił rodziców, któremu ciągle przydarza się coś niesamowitego, który nagle poznaje swe niezwykłe zdolności, którego opiekunowie władają nadprzyrodzoną mocą, który uczy się magii, który walczy z potężnym czarnoksiężnikiem..

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

Rozalia | 2014-05-27

Uwielbiam całą serie !
Po przeczytaniu "List, pierścień i czarodziejka" postanowiłam sięgnąć po tą część. No cóż, pochłonęłam ją w jeden dzień i powiem wprost:
Było warto! Naprawdę, książka jest rewelacyjna.
Pamiętam jak czytałam ją z dreszczykiem emocji.
Książka jest idealna i dla dzieci, i dla młodzieży.
Ale nie bierzcie jej na poważnie, jak ja kiedy byłam mała.. :)

lukroz | 2012-07-28

Nic nadzwyczajnego.

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

CadillacHarry | 2013-03-01
Przeczytana: 10 lipca 2004

Bardzo dobra książka dla dzieciaków i młodzieży w klimacie amerykańskich lat 80, bardzo ciekawie odwzorowana codzienność przeciętnego chłopca Luisa ,który przeżywa przygody z magią . Książka może krótka ,ale wciągająca z wspaniałym klimatem

Rozczytana | 2013-08-22

Ha, ha, ha