Prawdy o życiu. Poradnik dla wrażliwych

Wydawnictwo: Książnica
poradniki

Znana psycholog, dr Barbara De Angelis dzieląc się własnymi doświadczeniami wyjaśnia dlaczego nie zawsze to, czego pragniemy, jest dla nas dobre i dlaczego niektóre marzenia nie mogą się spełnić, radzi jak pokonywać życiowe przeszkody i wyciągać z nich wnioski, jak przezwyciężać strach w codziennym życiu, jak realizować życiowe plany oraz pomaga zyskać poczucie własnej wartości i akceptacji i osiągnąć wewnętrzny spokój.

Jusia | 2011-12-11
Przeczytana: 06 grudnia 2011

"Prawdy o życiu. Poradnik dla wrażliwych" to książka napisana z myślą o kobietach, jednak panowie również odnajdą się w lekturze.
Każdy z nas ma trudniejsze okresy w życiu, chwile załamania i zwątpienia, wydaje nam się wtedy, że życie nie ma sensu, że jesteśmy beznadziejni gdyż nic nam nie wychodzi.
Jeżeli nie mamy szczęścia spotkać odpowiednich ludzi, którzy podniosą nas z dołka dobrze jest sięgnąć po książkę, która pozwoli nam na nowo być świadomym swojej wartości i co najważniejsze szanować siebie.
Poradnik ten podzielony jest na dziesięć rozdziałów, autorka określiła je jako dziesięć prawd o życiu, każdą z nich poparła przypowieścią lub autentycznym zdarzeniem ze swojego życia.
Polecam książkę każdemu kto chce popracować nad sobą, aby być szczęśliwszym i odkryć tak naprawdę proste zasady o których zapominamy na co dzień.

Jenny_89 | 2010-04-19

Naprawdę dobra książka - poradnik. Naswietla życie z innej perspektywy, wyjasnia dlaczego dzieje sie tak a nie inaczej... Pomaga z innej strony spojrzeć na własne problemy i z optymizmen patrzeć w przyszłość... Polecam!

Skakanka | 2016-01-24
Na półkach: Rozwojowo, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezwykle ważna książka dedykowana kobietom. Trafia dokładnie w punkt. Coś do czego warto wracać. Proste, piękne prawdy życiowe. Choć de Angelis używa najprostszego języka, najzwyczajniejszych przykładów, to sprawia wrażenie autentycznej, a język którym mówi jest tak prosty jak komunikaty, które przekazuje, dzięki temu autentyczny. Choć bez przeczytania całości tej mądrej książki, prawdy, które poniżej przytaczam są tylko frazesami, a bez głębszego zastanowienia nad ich rolą w naszym własnym życiu, szybko odpłyną, to warto je zapamiętać:

"1. Wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia, masz już w swoim sercu
2. Celem życia jest rozwój i osiągnięcie pełni człowieczeństwa na miarę swoich możliwości
3. Zmiana jest nieuchronna, przestań więc się opierać i poddaj się biegowi życia
4. Wszystkie przeszkody są ukrytymi lekcjami - powitaj je i wyciągnij z nich wnioski
5. Umysł kształtuje postrzeganie rzeczywistości, uczyń więc umysł swoim przyjacielem
6. Strach odbiera ci żywotność - dołóż...

| 2015-07-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka dzieli się własnymi doświadczeniami, jak pokonywać życiowe przeszkody, jak rozpoznać w życiu, które mosty należy przekraczać, a które za sobą palić. Jak reagować na swój własny strach i jak go przezwyciężyć, jak realizować życiowe plany pomimo strachu. Polecam!

Bluesaltyangel | 2011-04-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Cytuje: "Pomaga z innej strony spojrzeć na własne problemy i z optymizmen patrzeć w przyszłość.."

lukaszdlugikrupa | 2011-11-18

Dzięki tej książce moja świadomość po raz kolejny weszła na większy poziom !

karina | 2011-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2011